Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Medytacje o ojcostwie Możliwość komentowania Medytacja o ojcostwie – III. Nadzieja została wyłączona

  Ty, Ojcem? Niemożliwe! Ty miałbyś się o mnie zatroszczyć? Niby w jaki sposób. Nie widzisz, że na wszystko muszę zapracować sam. Zmartwienia w pracy, w domu, troska o przyszłość dzieci, o ich wychowanie… Nieraz to wszystko mnie przerasta! Wszystko na mojej głowie i Ty mówisz, że Ci na mnie zależy? Jeśli tak, to sąd tyle problemów, trosk, cierpienia w świecie i w moim życiu? – to myślenie twojego syna, człowieka… Continue reading »

 • Medytacje o ojcostwie Możliwość komentowania Medytacja o ojcostwie – II. Cierpienie została wyłączona

  Stworzyłeś człowieka, swego syna, Adama. Stworzyłeś go nie dla własnej korzyści, bo przecież Ty – Bóg i Pełnia niczego nie potrzebujesz. A jednak stworzyłeś go, swoje arcydzieło. Choć był twoim dziełem, nie uczyniłeś go swoją własnością. Nie przywłaszczyłeś sobie jego istnienia, nie zechciałeś decydować za niego. Nie Ojcze, nie uczyniłeś marionetki, lecz syna – wolnego. Inaczej nie byłbyś ojcem lecz jakimś wytwórcą, a on – nie byłby synem, lecz produktem twojej doskonałości. Continue reading »

 • Ojcostwo to tajemnica. Nie jest naszym wymysłem, ani naszym dziełem. Jest tajemnicą, którą od Ciebie możemy otrzymać. Bo przecież Ty, Boże, jesteś Ojcem. Ojcostwo, to twój sposób istnienia. W ojcowski sposób stworzyłeś świat i swojego syna – Adama. Stworzyłeś go na swój obraz. Wiec Adam, a za nim każdy mężczyzna został stworzony, aby być ojcem. Ojcem, na obraz twój i twoje podobieństwo. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.