Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Nadchodzi Pan Możliwość komentowania Nadchodzi Pan (4) – Nowy świat została wyłączona

  Choć gniew Boga jest konieczny i jest słowem Jego miłości, Jego troski wobec uciśnionych i cierpiących, ostateczne słowo nie jest słowem zniszczenia, ale radości. To właśnie ona jest źródłem nadziei. Tuż po tym jak Pan objawia swój gniew wobec zepsutego świata, wyłania się kolejna wizja:

  A oto wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty a w reku ich palmy. I głosem donośnym tak wołają: „Zbawienie w Bogu naszym, Zasiadającym na tronie i w Baranku” (Ap 6,9-10) Continue reading »

 • Nadchodzi Pan Możliwość komentowania Nadchodzi Pan (3) – Gniew Boga została wyłączona

  Pytania cierpiących, o których pisałem w ubiegłym tygodniu nie pozostają bez odpowiedzi Boga. Wręcz przeciwnie odpowiedź ta jest bardzo konkretna. Tuż po tym jak Bóg słyszy głos cierpiących, w apokalipsie pojawia się obraz spadających gwiazd, zaćmionego słońca i głos innej grupy ludzi. Św. Jan relacjonuje w ten sposób:

  A królowie ziemscy, wielmoże i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik, i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: Padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż zdoła się ostać? (Ap 6,15-17) Continue reading »

 • Nadchodzi Pan Możliwość komentowania Nadchodzi Pan (2) – Krzyk cierpiących została wyłączona

  O przyjściu Chrystusa też będzie. Ono jest konieczne, choć pewnie mało wyczekiwane. Może tak jest dlatego, że nie łączymy faktów, nie próbujemy zrozumieć życia. Dlatego dziś krótka refleksja nad tym, co jest nam bliskie. Zanim przejdziemy do Chrystusa, dziś pomyślimy dlaczego przyjdzie i po co. Taki pomysł zrodził mi w ostatnich dniach: maile, rozmowy telefoniczne i nie tylko. Trochę ludzkiego życia, a w nim sporo zmagania i trudu. W moim sercu na modlitwie pojawiło się pytanie, które męczennicy zadają Bogu w Apokalipsie:

  Jak długo jeszcze Panie, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (Ap 6,10) Continue reading »

 • Nadchodzi Pan, Różne Możliwość komentowania Nadchodzi Pan (1) – W oczekiwaniu pełni została wyłączona

  Doświadczenie pełni jest tęsknotą ludzkiego serca. Jest czymś, czego wszyscy szukają mając nadzieję odnaleźć. Z drugiej strony te poszukiwania starają się nie mieć końca. Nawet jeśli przez moment komuś zdaje się, że odnalazł to coś, co sprawia, że już niczego więcej nie pragnie, po pewnym czasie znów przychodzi tęsknota za czymś więcej Właśnie ze względu na tą tęsknotę Pan Bóg daje nam czas Adwentu, który już za kilka dni rozpoczniemy. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.