Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (7) – Tętniący życiem została wyłączona

  Bogu spodobało się zbawić ludzi w Kościele, we wspólnocie, a nie pojedynczo. Od tego zaczęliśmy kilka tygodni temu. Zobaczyliśmy dlaczego człowiek potrzebuje wspólnoty, i to nie konieczne idealnej. Odkryliśmy, że to wspólnota pozwala przeżywać w konkretny sposób dar nowego życia. Potem było o misji, która przekracza granice ludzkich sympatii, o tym w jaki sposób Pan uporządkował Kościół, aby taka misja mogła być realizowana. Do tego wszystkiego potrzeba jeszcze czegoś… Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (6) – Jedna misja, wiele frontów została wyłączona

  Po tym jak odkrywaliśmy jaki jest sens Kościoła w świecie, teraz możemy zrobić kolejny krok. Spróbujemy zobaczyć w jaki sposób Pan ukształtował swój Kościół, aby był zdolny do misji, którą otrzymał. Spróbujemy więc popatrzeć na strukturę tego Ciała Chrystusa, które nie jest jakimś chaosem, ale jest we właściwy sobie sposób uporządkowane. Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (5) – Znak nie z tego świata została wyłączona

  Tydzień temu pisałem o misji Kościoła: bezwarunkowa miłość wyrażająca się w służbie, prorockie głoszenie Słowa oraz kapłańskie składanie siebie z Chrystusem w ofierze. A to wszystko po to, aby być znakiem życia, które nie jest własnością wierzących i nie może być jedynie przez nich skonsumowane. Źródło życia, które bije dla Kościoła jest w Bogu, który umiłował cały świat i pragnie zbawić wszystkich ludzi. To dlatego prawdziwe boskie życie rozpoznaje się po tym, że karmiący się nim pragnie przekraczać granice, aby kochać coraz bardziej i coraz więcej braci. Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (4) – Przekroczyć granicę została wyłączona

  Spoglądając dotąd na tajemnicę Kościoła zobaczyliśmy, że Pan Bóg ustanowił Go, aby ci, którzy do niego należą mogli doświadczać zbawienia. To wyzwolenie, którego Pan pragnie dla każdego człowieka, to przede wszystkim wyzwolenie z życia dla siebie, wyjście poza własne horyzonty aby kochać braci. Aby to umożliwić Pan sam gromadzi nas i przemienia mocą swojego Słowa i sakramentów. Ale to jeszcze nie koniec! Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (3) – Zbudowani przez Pana została wyłączona

  Spodobało się Bogu zbawić ludzi nie w pojedynkę,  ale we wspólnocie. W ubiegłym tygodniu dotarliśmy do punktu, który wyjaśnia to, dlaczego Bogu zależy na wspólnocie, na relacjach. To one tak naprawdę prowokują nas do wyjścia poza własne horyzonty, to one uczą nas sięgać miłością poza to co wygodne. To dzięki relacjom, szczególnie trudnym, z jednej strony widzimy jak bardzo potrzebujemy mocy Pana, a z drugiej strony możemy widzieć, jak On tej mocy miłowania nam udziela. Dzisiaj zrobimy kolejny krok i sięgniemy do fundamentu, na którym Pan buduje wspólnotę Kościoła. Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (2) – Dlaczego Kościół? została wyłączona

  Spróbujmy dzisiaj zastanowić się nad zasadniczym pytaniem o Kościół. Dlaczego Kościół? Dlaczego Jezus zechciał założyć Kościół, a jeden z tekstów soborowych mówi o tym, że spodobało się Bogu zbawić człowieka nie pojedynczo, bez wzajemnych więzi, ale uczynić z nich lud (Lumen gentium 9).  Aby więc podążać dalej w odkrywaniu Kościoła, konieczne jest zrozumienie tego, dlaczego Bóg dla zbawienia człowieka czyni lud, Kościół. Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (1) – Wprowadzenie została wyłączona

  Zmartwychwstanie, Wielkanoc to nie koniec, ale początek. Początek nie tylko czasowy, choć w tą noc, kiedy Pan powstał z grobu wszystko zaczęło się od nowa. Zmartwychwstanie to także początek w sensie jakościowym, to fundament, źródło nowego życia. Zmartwychwstanie Pana jest także początkiem i źródłem misji wszystkich wierzących, dlatego pomyślałem że w tym czasie wielkanocnym, który przed nami warto zatrzymać się właśnie nad tajemnicą Kościoła. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.