Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (6) – Poznać i mieć życie została wyłączona

  Dochodzimy do tego, co wieńczy całe proroctwo Ezechiela. Nawe więcej, słowa te pozwalają w nowym świetle zobaczyć wszystko co do tej pory mówił prorok. Ostatni element wyroczni Boga brzmi:

  Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela, i poznacie, że Ja jestem Pan, gdy wasze groby otworzę i z grobów was wydobędę, ludu mój. Udzielę wam mego ducha po to, byście ożyli, i powiodę was do kraju waszego, i poznacie, że Ja, Pan, to powiedziałem i wykonam (Ez 37,12-14)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (5) – Nowe otwarcie została wyłączona

  Wizja, nad którą pochylaliśmy się przez ostatnie tygodnie dobiegła końca. Wydarzenie biblijne jednak trwa. Teraz Bóg słowem wyjaśnia obraz, który przedstawił prorokowi. Zapisał on:

  I rzekł do mnie: «Synu człowieczy, kości te to cały dom Izraela. Oto mówią oni: „Wyschły kości nasze, minęła nadzieja nasza, już po nas”. Dlatego prorokuj i mów do nich: Tak mówi Pan Bóg: Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, i wiodę was do kraju Izraela (Ez 37,11-12)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (4) – W mocy Ducha została wyłączona

  Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu. Po intensywnym czasie głoszenia rekolekcji i posługi, spróbuję dokończyć lekturę wizji Ezechiela. Ostatnim razem doszliśmy do momentu, w którym Ezechiel zobaczył już kształt, zobaczył kości, które na nowo zostały połączone ścięgnami. Ten moment radości spotkał się równocześnie z rozczarowaniem. Dzieło jakby stanęło w pewnym monecie, a prorok stwierdził: nie było ducha. W ten sposób jakby chciał powiedzieć, że to jeszcze nie to, że już coś się dzieje, ale brak jeszcze życia. Właśnie w takim momencie Bóg odpowiada prorokowi.

  I powiedział On do mnie: «Prorokuj do ducha, prorokuj, o synu człowieczy, i mów do ducha: Tak powiada Pan Bóg: Z czterech wiatrów przybądź, duchu, i powiej po tych pobitych, aby ożyli». Wtedy prorokowałem tak, jak mi nakazał, i duch wstąpił w nich, a ożyli i stanęli na nogach – wojsko bardzo, bardzo wielkie.

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (3) – Szum, trzask i oznaki życia została wyłączona

  Tydzień temu widzieliśmy bezradność proroka wobec zeschłych kości. Słuchaliśmy dramatycznego dialogu, w którym to Bóg wziął inicjatywę i polecił prorokować. To On, sam przez usta Ezechiela skierował do kości słowo obietnicy. Dzisiaj idziemy o krok dalej. Prorok relacjonuje to, co się wydarzyło na skutek Bożego orędzia:

  I prorokowałem, jak mi było polecone, a gdym prorokował, oto powstał szum i trzask, i kości jedna po drugiej zbliżały się do siebie. I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha (Ez 37,7-8)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (2) – Dramatyczny dialog została wyłączona

  Po zarysowaniu scenerii świata, niczym cmentarzyska, doliny pełnej zeschłych kości, dzisiaj wchodzimy w pierwszy, dramatyczny dialog między Bogiem i prorokiem. W księdze Ezechiela czytamy:

  Pan rzekł do mnie: «Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?» Odpowiedziałem: «Panie Boże, Ty to wiesz». Wtedy rzekł On do mnie: «Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: „Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!” Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe. Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan». (Ez 37,3-6)

  Continue reading »

 • Powrócić do życia Możliwość komentowania Powrócić do życia (1) – Sceneria świata została wyłączona

  Rozpoczęła się wędrówka ku świętom paschalnym! Po raz kolejny będziemy przeżywać Zmartwychwstanie Pana, jednak nie tylko po to, aby je wspominać. W świętach Wielkiej Nocy chodzi o to, aby wejść, za każdym razem głębiej, w nowy wymiar życia, darowany nam przez Jezusa. Spróbujmy więc przez kilka najbliższych tygodni zgłębić jedną z wizji Ezechiela, która zapowiada Zmartwychwstanie. Ten tekst może nam pomóc zrozumieć czym jest życie, w którym przez chrzest mamy udział. Tekst w całości to Ez 37,1-14. Dzisiaj zatrzymamy się nad jego początkiem. Prorok zaczyna:

  Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości. I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe (Ez 37,1-3)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.