Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Listopad 2011
N P W Ś C P S
    Gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 • Podzieliłem długi wpis na dwie części. Ważne jest aby przeczytać także poprzednią część – o pragnieniach i metodzie, bo bez tego trudno będzie wam zrozumieć sens tego, o czym tutaj piszę. Jeśli jednak już przeszliście to, możemy zacząć. A więc, do dzieła!

  Pierwszy etap naszego doświadczenia, to odkrycie nowej wartości. Odkrycie czegoś, co przerasta wszystkie wartości, które proponuje nam świat. Wracając do wczorajszego obrazu, odkrycie tego, że źródło jest bardziej wartościowe niż butelki z wodą, nawet jeśli muszę się wysilić, aby do niego dotrzeć. Słowo, które będzie nas prowadzić przez ten tydzień będzie tekst z Apokalipsy (Ap 21,1-7), gdzie w centrum postawimy wersety 3-4:

  „Oto przybytek Boga z ludźmi:
  i zamieszka wraz z nimi,
  i będą oni Jego ludem,
  a On będzie „BOGIEM Z NIMI”.
  I otrze z ich oczu wszelką łzę,
  a śmierci już odtąd nie będzie.
  Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
  już [odtąd] nie będzie,
  bo pierwsze rzeczy przeminęły”. Continue reading »

 • Zaczynamy! Nie nie jest łatwo pisać o pragnieniach, bo zlewa się tutaj psychologia z duchowością, ale ufam, ze jakoś przebrniemy ten,obiecuję – krótki, początek.

  1. O pragnieniach ogólnie
  Pragnienia nie są czymś złym, jakąś ciemną stroną człowieczeństwa. Wręcz przeciwnie, pragnienia, które są w nas, to coś szlachetnego, to coś co sprawia, że jesteśmy kimś niepowtarzalnym. Bez pragnień nasze życie byłoby nudne, ponure, bo nie było by w nas tej energii, która nas porusza do działania.

  Pragnienie więc to pewne uczucie, pewna gotowość, która rodzi się w człowieku – gotowość do ukierunkowania wszystkich swych energii na jakiś obiekt, który uważamy za ważny. Jeśli cokolwiek wybieramy, to dlatego, że mniej lub bardziej tego chcemy, pragniemy. Dla zobrazowania: Jeśli w człowieku pojawia się pragnienie wody, to nie siedzi on spokojnie, wstaje, zaczyna szukać. To pragnienie nie pozwala mu siedzieć. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.