Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2012
N P W Ś C P S
« Mar   Maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
  • Choć zakończył się okres Wielkiego Postu i dotarliśmy do szczytu Historii pewnej miłości, zachęcony pozytywnymi głosami, które do mnie docierały postanowiłem nieco ją przedłużyć. Historia ta bowiem kończy się w momencie zaślubin, w momencie chrztu czy jego odnowienia. Jej blask oświetla całą rzeczywistość wiary.

    Dlatego chciałbym przez kilka kolejnych tygdni wskazać pewne wydarzenia, które przypominają nam o niej, pewne fakty, które sprawają, że ta historia cały czas może się dziać w naszym życiu. Dziś pierwsza z nich – Kościół. Ochrzczeni, zaślubieni z Panem tworzą wspólnotę, tą Jego Oblubienicę, o czym przypomina św. Paweł:

    Mężowie miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić , oszyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyzsy słowo, aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany. (…)Dlatego opuści człowiek Ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją i bedą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. (Ef 5,25-38.31-32) Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.