Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

listopad 2012
N P W Ś C P S
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
 • Nadchodzi Pan, Różne Możliwość komentowania Nadchodzi Pan (1) – W oczekiwaniu pełni została wyłączona

  Doświadczenie pełni jest tęsknotą ludzkiego serca. Jest czymś, czego wszyscy szukają mając nadzieję odnaleźć. Z drugiej strony te poszukiwania starają się nie mieć końca. Nawet jeśli przez moment komuś zdaje się, że odnalazł to coś, co sprawia, że już niczego więcej nie pragnie, po pewnym czasie znów przychodzi tęsknota za czymś więcej Właśnie ze względu na tą tęsknotę Pan Bóg daje nam czas Adwentu, który już za kilka dni rozpoczniemy. Continue reading »

 • Ostatnia niedziela roku liturgicznego kieruje naszą uwagę na Jezusa, który jest królem. Jego królestwo jest jednak całkowicie niesprowadzalne do królestw i mocarstw tego świata. Różnica ta ujawnia się przede wszystkim wobec krzyża. Właśnie tuż przed wyrokiem, wobec Piłata Jezus pokazuje, ten nowy wymiar panowania. Mówi:

  Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. (J 18,36) Continue reading »

 • Różne Możliwość komentowania Minął rok… została wyłączona

  Kilka dni temu jakoś przypadkowo zerknąłem na pierwszy wpis bloga, dzięki czemu okazało się, że niedawno minął rok odkąd zacząłem pisać. Dziękuję więc osobom, które rok temu zachęciły mnie czy jakoś potwierdzały ten pomysł z blogiem. Szczerze powiem, że kilka razy myślałem, aby zakończyć to dzielenie się Słowem, ale za każdym razem, kiedy przychodziła taka myśl, ktoś pisał, dziękował za słowo i to jakoś mobilizowało mnie, aby pisać dalej. Continue reading »

 • Ostatnie niedziele roku liturgicznego próbują skierować nasze spojrzenie na ostateczny koniec świata: na cel, do którego zmierza całe stworzenie, a w tym także i życie każdego z nas. Św. Marek, który rysuje nam ten koniec stwierdza krótko:

  Wówczas ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego w obłokach z wielką mocą i chwałą. Wtedy pośle On aniołów i zbierze swoich wybranych z czterech stron świata, od krańca ziemi aż do szczytu nieba. (Mk 13,26-27) Continue reading »

 • Szkoła modlitwy Możliwość komentowania Szkoła modlitwy – wewnętrzne uzdrowienie została wyłączona

  Po raz kolejny chcę spojrzeć na to spotkanie między Bogiem a człowiekiem, które nazywamy modlitwą. Tym razem w kluczu uzdrowienia, którego Bóg na modlitwie dokonuje. Przykładem może być spotkanie Jezusa z uczniami, którzy wędrowali do Emaus, które opisał św. Łukasz w 24 rozdziale swojej Ewangelii. Tekst jest dosyć długi, dlatego w całości przytoczę go na końcu tego wpisu, a teraz wskażę tylko na niektóre elementy tej wędrówki. Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania XXXII Niedziela zwykła: Prawdziwy dar została wyłączona

  Logika Jezusa jest nie do pogodzenia z logiką tego świata. On, choć widział wielu, którzy ofiarowali wielkie dary do skarbca świątyni, naszą uwagę zwraca nie na nich, ale na niezauważonej przez wszystkich, mało znaczącej, ubogiej wdowie. To co uczyniła podsumowuje w ten sposób:

  Ta uboga wdowa wrzuciła najwięcej ze wszystkich, którzy kładli do skarbony. Wszyscy bowiem wrzucali z tego, co im zbywało; ona zaś ze swego niedostatku wrzuciła wszystko, co miała, całe swe utrzymanie. (Mk 12,43n) Continue reading »

 • Szkoła modlitwy Możliwość komentowania Szkoła modlitwy – Intymnie… została wyłączona

  Pisząc o modlitwie, cały czas próbuję patrzeć na nią w klucz spotkania Boga i człowieka. A spotkanie takie, jak każde inne – nie może być jedynie formalną wymianą pewnych treści. Autentycznie przeżywane zawsze prowadzić będzie do jakieś zażyłości w relacji, do swobodnego bycia z Bogiem, do pewnego rodzaju intymności. Pewnym obrazem takiego bycia z Bogiem jest scena z Ostatniej Wieczerzy, krótko wspomniana jednym zdaniem:

   Jeden z uczniów Jego – ten, którego Jezus miłował – spoczywał na Jego piersi. (J 13,23) Continue reading »

 • Dialog Jezusa z uczonym w Piśmie odsłania nam część tajemnicy królestwa Bożego. Zbliża się do niego każdy, kto idąc śladem Jezusowego rozmówcy jest gotowy przyjąć, że

  Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. (Mk 12,33-34) Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.