Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2013
N P W Ś C P S
« Mar   Maj »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
  • W nowości życia Możliwość komentowania W nowości życia (3) – Uśmiercające zanurzenie, które daje życie została wyłączona

    Po wyrzeczeniu się szatana i wyznaniu wiary w Boga, w czasie Wigilii Paschalnej następuje odnowienie przymierza chrztu poprzez pokropienie wodą. Obrzęd pokropienia spotykany jest już w Starym Testamencie. Pod Synajem Mojżesz pokropił ołtarz i lud krwią na znak zawartego przymierza,kiedy Bóg ofiarował Izraelitom Dziesięć przykazań. Ja skupie się jednak na obrzędzie, który bardziej wyraża to, czym jest sam chrzest. Greckie słowo baptidzo oznacza obmywać, zanurzać. Chrzest jest więc nie tyle pokropieniem, co zanurzeniem. To zanurzenie w wodzie ma jednak swój głębszy sens, o którym pisze św. Paweł:

    Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć? Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie – jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca (Rz 6,3-4) Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.