Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2014
N P W Ś C P S
« Mar   Maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
  • Stracony wyzwoliciel Możliwość komentowania Stracony wyzwoliciel (6) – Mojżesz, Chrystus i nowe wyzwolenie została wyłączona

    Pierwszy etap historii życia Mojżesza pozwolił nam ujrzeć jego drogę do poznania Boga żywego i prawdziwego. W Mojżeszu odkryliśmy wielki paradoks wiary: On, po ludzku mający wszystko (dobrobyt dworskiego życia) – był niewolnikiem faraona, bez własnej tożsamości. Kiedy stracił cały ten dobrobyt, kiedy w oczach ludzi stał się przegranym i odrzuconym uciekinierem, odkrył Boga, którego oczekiwał każdy Izraelita. To wszystko, co wydarzyło się w życiu Mojżesza było jednak zapowiedzią dzieła o wiele większego. To zapowiedź tego, co dokonało się w Jezusie Chrystusie i co będziemy świętować podczas Triduum Paschalnego. Istotę tego zawarł św. Paweł w czytaniu, którego będziemy słuchać w Wigilię Paschalną:

    To wiedzcie, że dla zniszczenia grzesznego ciała dawny nasz człowiek został razem z Nim ukrzyżowany po to, byśmy już więcej nie byli w niewoli grzechu. Kto bowiem umarł, stał się wolny od grzechu. Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc, że Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy.  Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga. Tak i wy rozumiejcie, że umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie (Rz 6,6-11) Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.