Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2014
N P W Ś C P S
« Mar   Maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 • Stracony wyzwoliciel Możliwość komentowania Skazany wyzwoliciel (7) – Powrót i misja! została wyłączona

  Wyjście Mojżesza z Egiptu, jego wyzwolenie się spod dyktatury faraona były zapowiedzią tego, co dokonało się w Jezusie. To On jest tym, który zwyciężył świat, pokonał faraona-diabła i został wyzwolony ze zniewalającego lęku o siebie. Ta droga wychodzenia z niewoli wraz z Chrystusem, to droga chrześcijanina, która swój punkt kulminacyjny ma w przezywanym kilka dni temu Triduum Paschalnym. To jednak nie jest koniec. To dopiero początek!

  Wróćmy jeszcze raz do historii Mojżesza. Po tym jak przegrał dworskie życie w Egipcie, doświadczył wolności i spotkał Boga Izraela, usłyszał słowa, które nie pozwoliły mu spocząć. Z gorejącego krzewu do Mojżesza odezwał się głos:

  Pan mówił: Dosyć napatrzyłem się na udrękę ludu mego w Egipcie i nasłuchałem się narzekań jego na ciemiężców, znam więc jego uciemiężenie. Zstąpiłem, aby go wyrwać z ręki Egiptu i wyprowadzić z tej ziemi do ziemi żyznej i przestronnej, do ziemi, która opływa w mleko i miód, na miejsce Kananejczyka, Chetyty, Amoryty, Peryzzyty, Chiwwity i Jebusyty. Teraz oto doszło wołanie Izraelitów do Mnie, bo też naocznie przekonałem się o cierpieniach, jakie im zadają Egipcjanie. Idź przeto teraz, oto posyłam cię do faraona, i wyprowadź mój lud, Izraelitów, z Egiptu (Wj 3,7-10). Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.