Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Wrzesień 2014
N P W Ś C P S
« Sie   Paź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
  • Człowieku kim jesteś Możliwość komentowania Człowieku kim jesteś? (10) – Nikt nie jest samotną wyspą została wyłączona

    Tydzień temu zwróciłem uwagę na pierwszą i podstawową relację jaką osoba zobowiązana jest budować – jest to relacja z samym sobą. Podstawą tej relacji jest odkrycie siebie jako jedynego i niepowtarzalnego świata, świata zdolnego do decydowania o sobie i odpowiedzialnego za siebie. W każdym czynie, w każdej decyzji, nawet najbardziej ukrytej, ta relacja do siebie jako osoby jest zawarta.

    Człowiek jednak, będąc niepowtarzalnym światem, nie jest samotną wyspą. Jego relacja do niego samego nie zamyka go na inne osoby. Wręcz przeciwnie. To właśnie odkrycie tej prawdy, odkrycie swojej godności, swojej niepowtarzalności i wielkości, jest podstawą właściwej relacji z drugim człowiekiem. Tylko na bazie odkrycia siebie, człowiek może odkryć, że drugi człowiek też jest osobą! On też ma swoją godność, swój wewnętrzny świat, sam o sobie stanowi w prawdzie i wolności. Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.