Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Październik 2014
N P W Ś C P S
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Człowieku kim jesteś Możliwość komentowania Człowieku kim jesteś ? (13) – Prawo daru i pełnia miłości została wyłączona

    Po kilku tygodniach przerwy wracamy także do rozważań o człowieku. To już prawie koniec, choć na podsumowanie całości przyjdzie czas za tydzień. Tymczasem dzisiaj spróbujemy doprowadzić do końca tą wędrówkę, która prowadzi nas coraz na coraz to głębszy poziom rozumienia miłości. Jej szczyt odnajdujemy w zjednoczeniu kobiety i mężczyzny.

    Wszystko co powiedzieliśmy ostatnim razem dotyka już prawie tej pełni. Prawo wzajemności i ekstazy, czyli wyjścia poza siebie jest już pewnym doświadczeniem miłości. Pełnię osiąga ona jednak wówczas, kiedy pojawia się jeszcze jeden element – prawo daru. Nie chodzi tutaj tylko o zwykłe prezenty, którymi osoby obdarowują się dla wyrażania własnej miłości. Prawo daru sięga o wiele głębiej i dotyczy wzajemnego darowania siebie drugiej osobie. Wówczas relacja ja-ty , która jest relacją wzajemności, zmienia się w relację my. Z dwojga tworzy się jedno, a wzajemność i ekstaza osiągają w tym obdarowaniu się swoją pełnię. Ale po kolei. Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.