Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Październik 2014
N P W Ś C P S
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • Człowieku kim jesteś Możliwość komentowania Człowieku, kim jesteś? (14) – Podsumowanie: osoba, wolność, miłość! została wyłączona

    Przez ostatnie trzy miesiące próbowaliśmy razem wędrować ścieżkami ludzkiego doświadczenia i rozumu, aby odkrywać to kim jest człowiek i w jaki sposób może on najpełniej siebie zrealizować. W całym tym wędrowaniu próbowałem przybliżyć myśl Karola Wojtyły, który ponad 50 lat temu, zgłębiając ten sam temat doszedł do wniosku, że „miłość jest najpełniejszą realizacją tych możliwości, które tkwią w człowieku”. Dziś jeszcze raz krótko spróbuję zebrać i podsumować całą naszą wędrówkę.

    Zaczęliśmy od doświadczenia najbardziej pierwotnego, które wyraża się w stwierdzeniu: „ja jestem”. Jest do doświadczenie wspólne dla każdego człowieka. Człowiek ma świadomość tego że jest, że żyje, że istnieje. Jednocześnie idąc dalej w głąb tego doświadczenia zobaczyliśmy, że nie jest istotą statyczną, ale żywą i dynamiczną. Ciągle się coś w nim dzieje, począwszy od procesów fizjologicznych poprzez stany emocjonalne aż po wybory i decyzje. Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.