Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Październik 2014
N P W Ś C P S
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
  • W kolejnym sporze między Jezusem a faryzeuszami pojawia się pytanie o to, co najważniejsze. Pytanie jest istotne, nie tylko dla faryzeuszów, którzy mieli mnóstwo przykazań, wśród których sami mogli się gubić. Pytanie to jest ważne także dla nas, bo w świecie, który jest tak niesamowicie złożony i skomplikowany właściwa hierarchia wartości to podstawa. Na pytanie uczonego w Piśmie Jezus odpowiada:

    Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie (Mt 22,37-38)

    Ta bardzo treściwa, i wydawać by się mogło oczywista, odpowiedź Jezusa mówi bardzo wiele. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, czym jest przykazanie. To pewne polecenie, zadanie do wykonania, ale także misja do spełnienia. Przykazanie w jakiś sposób nadaje kształt życiu, wskazuje drogę, którą należy podjąć. Bóg, który stworzył człowieka, daje przykazania, aby pokazać drogę właściwą dla swojego stworzenia. W przykazaniach ukryta jest więc nie tylko misja, ale także tożsamość. Można by powiedzieć, że Bóg daje przykazanie mówiąc: czyń to, bo do tego zostałeś stworzony, to jest prawda o tobie Continue reading »

   

Recent Comments

  • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
  • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
  • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
  • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
  • Amen.Bóg zapłać za słowo.