Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Październik 2014
N P W Ś C P S
« Wrz   Lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
 • O tożsamości małżeńskiej Możliwość komentowania O tożsamości małżeńskiej (2) – Tajemnica wielka została wyłączona

  Zanim wejdziemy w szczegóły tożsamości małżonków, która wypływa z obrzędów sakramentu, warto, byśmy zrobili zarysowali pewną panoramę całości. Taka wizja całości ułatwi nam poruszanie się potem pomiędzy poszczególnymi elementami liturgii i będzie dobrym punktem odniesienia. Kluczem, który pomoże nam na takie spojrzenie całościowe są słowa św. Pawła z listu do Efezjan, w którym pisze:

  Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła (Ef 5,31-32)

  Paweł w słowach tych mówi o mężczyźnie i kobiecie, którzy łączą się z sobą tak aby dwoje stało się jednym ciałem. Do tego związku dwojga dodaje on pewien istotny element – odniesienie do Chrystusa i Kościoła. Właśnie to odniesienie sprawia, że małżeństwo chrześcijańskie to całkowicie inna jakość niż wszystkie pozostałe. Przez to odniesienie do Chrystusa i Kościoła małżeństwo chrześcijańskie staje się tajemnicą wielką. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.