Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Listopad 2014
N P W Ś C P S
« Paź   Gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
 • Ewangelia Możliwość komentowania Święto poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie – Odbudowane ruiny została wyłączona

  W najbliższą niedzielę Kościół będzie przeżywał święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie. Bazylika ta, wzniesiona już w IV wieku przez Konstantyna Wielkiego, przez dziesięć wieków była siedzibą papieży. Teraz, pomimo że Papież mieszka na Watykanie, Lateran pozostaje Jego katedrą. Bazylika ta nazywana jest „Głową i Matką wszystkich Kościołów Miasta i świata”.  W tym dniu Kościół zaprasza nas do refleksji nad więzią każdego Kościoła i każdej wspólnoty z Kościołem w Rzymie i Papieżem. Liturgia prowadzi nas jednak nieco dalej i zwraca uwagę na inną świątynię, tą, której Lateran i każdy inny kościół jest tylko symbolem. Okazją do tego pogłębionego spojrzenia było wydarzenie oczyszczenia z kupców świątyni jerozolimskiej. Wówczas to, kiedy Żydzi zapytali Go o znak, odpowiedział:

  «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego Ciała. (J,2,20-21)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.