Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Listopad 2014
N P W Ś C P S
« Paź   Gru »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
 • Ewangelia Możliwość komentowania Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Przyjdzie, zasiądzie, rozdzieli została wyłączona

  Ostatnia niedziela roku liturgicznego to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu Kościół wyznaje w Liturgii wiarę w to, że ostatnie słowo należy do Chrystusa, że On jest władcą całego świata, nawet jeśli ciężko nieraz to przyjąć spoglądając na cierpienie, wojny, niesprawiedliwość społeczną. W tym wszystkim jednak On sam w Ewangelii odsłania to, co dokona się na końcu czasu:

  Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. (Mt 25,31)

  Jezus, kiedy rysuje obraz końca zwraca, opisuje go za pomocą trzech czasowników: przychodzić, zasiadać, rozdzielać. Te trzy elementy należą do Chrystusa, przed którym zgromadzą się wszystkie narody. Zatrzymując się tylko krótko nad dwoma pierwszymi, chciałbym poświęcić nieco uwagi temu trzeciemu. Ale po kolei. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.