Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2015
N P W Ś C P S
« Gru   Lut »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 • O tożsamości małżeńskiej Możliwość komentowania O tożsamości małżeńskiej (10) – Pieczęć została wyłączona

  Po kilku tygodniach przerwy wracamy do tematu małżeństwa. Po tym, jak nieco dłużej zatrzymaliśmy się nad słowami przysięgi i gestami jej towarzyszącymi, czas przejść dalej. Po tym jak małżonkowie wyznają sobie wzajemnie miłość, kapłan wypowiada słowa:

  Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela. Małżeństwo przez was zawarte ja powagą Kościoła potwierdzam i błogosławię w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

  Słowa te są słowami przyjęcia i potwierdzenia tego co się dokonało. Małżonkowie wyznali sobie miłość, a kapłan jako świadek potwierdza to wyznanie i błogosławi. Kapłan w pewien sposób wypowiada to, co wyraża cały Kościół wobec tego, co się wydarzyło, wypowiada słowa, które powinny rodzić się w sercach wszystkich zgromadzonych na liturgii, w sercach rodziny, przyjaciół, znajomych. Wszyscy oni widzieli i słyszeli co się wydarzyło i tak samo jak kapłan mogliby potwierdzić, że tych dwoje, którzy stoją przed ołtarzem przyrzekło trwać w miłości po wszystkie dni swojego życia. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.