Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Maj 2015
N P W Ś C P S
« Kwi   Cze »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Zmartwychwstały pośród nas Możliwość komentowania Zmartwychwstały pośród nas (6) – Świadectwo czy anty-świadectwo? została wyłączona

  Od Wielkanocy cały czas próbujemy odkrywać obecność Pana pośród nas. Zaczęliśmy od Eucharystii, która pokazała nam, że to nie tyle my przyjmujemy Jego w Komunii, ale to On sam nas przyjmuje abyśmy się stali Jego Ciałem. Dotarliśmy potem do fundamentu i zobaczyliśmy że to nie jest tylko jakaś powierzchowna relacja, ale jesteśmy wrośnięci w Niego! Z tego zaczęły wypływać konkretne konsekwencje: wzajemna przynależność do Jednego Ciała, zgoda na różnorodność, troska o całe Ciało, szczególnie o najsłabszych… W ten sposób człowiek zostaje wyprowadzony poza ciasny horyzont własnego „ja”, aby pełniej odnaleźć siebie we wspólnocie, w zmartwychwstałym Ciele Pana. To było Jego pragnienie, które wyraził przed swoim odejściem:

  Nie tylko za nimi proszę, ale i za tymi, którzy dzięki ich słowu będą wierzyć we Mnie;  aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał (J 17,20-21)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.