Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Maj 2015
N P W Ś C P S
« Kwi   Cze »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Zmartwychwstały pośród nas Możliwość komentowania Zmartwychwstały pośród nas (7) – Dopełnić zmartwychwstania została wyłączona

  Oczekujemy na przyjście Ducha Świętego. To już ostatnie dni okresu wielkanocnego, w którym próbowaliśmy odkrywać nową tożsamość Kościoła jako Ciała Zmartwychwstałego Pana. Próbowaliśmy patrzeć nie tylko na głębokie korzenie takiego stwierdzenia, ale także na to jakie relacje powinny charakteryzować wspólnotę wierzących, którzy mają świadomość Kim są. Tydzień temu przyszedł czas na to, aby stanąć w prawdzie o własnej słabości. Celem takiego spojrzenia nie było jednak podcięcie skrzydeł, ale otwarcie nas na to, co się ma wydarzyć, na zesłanie Ducha Świętego. Aby to wyjaśnić spróbuję wyjść od proroctwa zawartego w księdze Ezechiela:

  Potem spoczęła na mnie ręka Pana, i wyprowadził mnie On w duchu na zewnątrz, i postawił mnie pośród doliny. Była ona pełna kości.I polecił mi, abym przeszedł dokoła nich, i oto było ich na obszarze doliny bardzo wiele. Były one zupełnie wyschłe. I rzekł do mnie: „Synu człowieczy, czy kości te powrócą znowu do życia?” Odpowiedziałem: „Panie Boże, Ty to wiesz”. Wtedy rzekł On do mnie: „Prorokuj nad tymi kośćmi i mów do nich: „Wyschłe kości, słuchajcie słowa Pana!” Tak mówi Pan Bóg: Oto Ja wam daję ducha po to, abyście się stały żywe.Chcę was otoczyć ścięgnami i sprawić, byście obrosły ciałem, i przybrać was w skórę, i dać wam ducha po to, abyście ożyły i poznały, że Ja jestem Pan”. (Ez 37,1-6)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.