Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

wrzesień 2015
N P W Ś C P S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
 • Dialog Jezusa i Jana, którego świadkami będziemy podczas Eucharystii rysuje przed nami oblicze Pana pełne otwartości wobec człowieka. Kiedy Jan zabraniał głosić Jezusa tym, którzy z nimi nie chodzili, Pan odpowiada:

  Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami (Mk 9,43)

  Janowe próby zakazywania głoszenia Ewangelii były pełne gorliwości. Była w tym jakaś troska o czystość nauki, ale w konsekwencji pokazują to, co jest pokusą ludzkiego serca: stworzyć kastę, grupę wybraną, uprzywilejowaną, do której nie każdy będzie miał dostęp. Cechą tej grupy według myślenia janowego było towarzyszenie Jezusowi. To ono według Jana było warunkiem głoszenia, ale ono równocześnie budowało prestiż, którego nie posiadali inni. Continue reading »

 • Sens ciała Możliwość komentowania Sens ciała (6) – Zwycięstwo miłości została wyłączona

  Po dłuższej przerwie wracamy do tematu cielesności. Dotychczasowe wpisy pomogły nam poprzez doświadczenie wstydu odkryć to, co kryje się w sercu człowieka. Wstyd i ukryty w nim lęk są reakcją obronną osoby, która nie chce zostać wykorzystana i zraniona. Jest to reakcja serca, w którym po grzechu zamieszkała pożądliwość. W świecie zranionym grzechem pierworodnym właśnie wstyd i obawa, chęć obrony własnej wartości jest pierwszą reakcją w spotkaniu z drugim człowiekiem. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.