Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2016
N P W Ś C P S
« Gru   Lut »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Jubileusz Miłosierdzia Możliwość komentowania Jubileusz Miłosierdzia (1) – Wprowadzenie. Powrót do początku została wyłączona

  8 grudnia 2015 roku papież Franciszek otwarł święte drzwi w bazylice św. Piotra. Tak rozpoczął się rok jubileuszowy – Rok Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa: „Miłosierni jak Ojciec”. Przez kilka najbliższych tygodni postaram się zarysować nieco perspektywę tego czym jest rok jubileuszowy, czym jest symbolika świętych drzwi aby dotrzeć także do tematu miłosierdzia, który stoi w centrum trwającego roku świętego. Dziś wróćmy do samych korzeni roku jubileuszowego, które sięgają Starego Testamentu. Tam rok jubileuszowy ogłosił sam Bóg, przez usta Mojżesza. W Księdze Kapłańskiej czytamy:

  Będziecie święcić pięćdziesiąty rok, oznajmijcie wyzwolenie w kraju dla wszystkich jego mieszkańców. Będzie to dla was jubileusz – każdy z was powróci do swej własności i każdy powróci do swego rodu. Cały ten rok pięćdziesiąty będzie dla was rokiem jubileuszowym – nie będziecie siać, nie będziecie żąć tego, co urośnie, nie będziecie zbierać nieobciętych winogron, bo to będzie dla was jubileusz, to będzie dla was rzecz święta. Wolno wam jednak będzie jeść to, co urośnie na polu. (Kpł 25,10-12)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.