Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

maj 2016
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 • Ewangelia Możliwość komentowania IX Niedziela zwykła – Nieobecny bohater została wyłączona

  Niedzielna liturgia objawia Jezusa jako Pana wszystkich ludzi. On przekracza granicę Izraela i otwiera ramiona swojej miłości dla tych, którzy w ludzkim mniemaniu nie mają do tego prawa. Chciałbym zwrócić dzisiaj uwagę na postawę człowieka, który doświadcza uzdrowienia swojego sługi, mowa o setniku. Jego postawę charakteryzują słowa:

  Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony (Łk 7,1-10)

  Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Boże Ciało – Sprzyjająca pustka została wyłączona

  Uroczystość Bożego Ciała kieruje wzrok całego Kościoła na tajemnicę Eucharystii. Święto zostało ustanowione niedługo po cudzie eucharystycznym we włoskiej miejscowości Bolsena w XIII wieku. Wówczas podczas Mszy świętej, w momencie konsekracji hostia zaczęła krwawić, a korporał upamiętniający to wydarzenie dzisiaj można nawiedzać w bazylice w Orvieto. Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Niedziela Trójcy Świętej – Słowo o Autorze dramatu została wyłączona

  W ubiegłą niedzielę zakończyliśmy okres wielkanocny, w którym celebrowaliśmy centralne wydarzenie chrześcijaństwa – śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który został posłany przez Ojca, a po swoim powrocie do Niego posłał wierzącym Ducha Świętego. Tydzień tym zakończeniu Liturgia jakby chciała przedstawić nam Autora dramatu zbawienia. Aby tego dokonać pozwala nam celebrować uroczystość Trójcy Świętej. Continue reading »

 • Tabor? Rewelacja! Możliwość komentowania Tabor? Rewelacja! (7) – Powrót została wyłączona

  Po dłuższym czasie, chciałbym wrócić do tematu, który nie został dokończony, a przerwany: to temat przemieniania i góry Tabor. Jesienią próbowaliśmy odczytać wydarzenie zapisane przez Ewangelistów, wydarzenie z życia Jezusa, w którym uczestniczyło trzech uczniów. Ale to jeszcze nie wszystko! Jak pisał papież Leon Wielki, już w V wieku, wszystkie wydarzenia z życia Jezusa, po Jego zmartwychwstaniu „przeszły” do sakramentów. Liturgia czyni nas uczestnikami tych wydarzeń, które są celebrowane i właśnie to jest punkt wyjścia do tego, aby spojrzeć na Tabor celebrowany w liturgii… Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (7) – Tętniący życiem została wyłączona

  Bogu spodobało się zbawić ludzi w Kościele, we wspólnocie, a nie pojedynczo. Od tego zaczęliśmy kilka tygodni temu. Zobaczyliśmy dlaczego człowiek potrzebuje wspólnoty, i to nie konieczne idealnej. Odkryliśmy, że to wspólnota pozwala przeżywać w konkretny sposób dar nowego życia. Potem było o misji, która przekracza granice ludzkich sympatii, o tym w jaki sposób Pan uporządkował Kościół, aby taka misja mogła być realizowana. Do tego wszystkiego potrzeba jeszcze czegoś… Continue reading »

 • Ewangelia Możliwość komentowania Wniebowstąpienie Pańskie – Dopełnienie zmartwychwstania została wyłączona

  Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Pan Jezus wstąpił do nieba. Kościół tą uroczystość sprawuje w najbliższa niedzielę. Spróbujmy więc dzisiaj zastanowić się nad tym słowem, które otwiera nam tajemnicę osoby Jezusa Chrystusa. Cóż znaczy to, że on wstąpił do nieba? Continue reading »

 • Światłość narodów Możliwość komentowania Światłość narodów (6) – Jedna misja, wiele frontów została wyłączona

  Po tym jak odkrywaliśmy jaki jest sens Kościoła w świecie, teraz możemy zrobić kolejny krok. Spróbujemy zobaczyć w jaki sposób Pan ukształtował swój Kościół, aby był zdolny do misji, którą otrzymał. Spróbujemy więc popatrzeć na strukturę tego Ciała Chrystusa, które nie jest jakimś chaosem, ale jest we właściwy sobie sposób uporządkowane. Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.