Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Lipiec 2018
N P W Ś C P S
« Maj    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 • Tydzień temu Pan wracając do swojej ojczyzny przeżył kryzys odrzucenia. Taki kryzys nie jest jednak poza mocą i zasięgiem Boga, jest elementem planu zbawienia. Dlatego w takim mlo sprzyjającym momencie posyła swoich uczniów:

  Następnie przywołał do siebie Dwunastu i zaczął rozsyłać ich po dwóch. Dał im też władzę nad duchami nieczystymi i przekazał im żeby nic ze sobą nie brali prócz łaski (Mk 6,7-8)

  Pierwszy element, który ma znaczenie to fakt posłania. Uczniowie nie biorą sobie sami misji. Oni zostają posłania i stąd rodzi się cała tożsamość uczniów i charakter ich działalności. Wszystko zaczyna się od Jezusa, nie od człowieka.

  Łączność uczniów z Jezusem nie ogranicza się tylko do samej decyzji posłania. Uczniowie, posłania przez Niego mają za zadanie iść do świata w duchu Pana. Stąd polecenie aby nic ze sobą nie brali. Mają iść w duchu kruchość, mają doświadczać tej samej słabości, może odrzucenia, której doświadczył Jezus w Nazarecie.

  To w co zostają wyposażeni to moc nad złymi duchami. Jest to udział w mocy Jezusa. On bowiem głosił słowo z mocą, wyrzuciła zle duchu i uzdrawiał, tak że ludzie dziwili się skąd u Niego ta moc.

  W świecie, w którym istnieje pokusa aby samemu kreować swoją misję, aby brać że sobą cały arsenał zabezpieczeń i różnego typu środków pomocnych do owocniejszego wypełnienia swojej misji i swojego powołania, liturgia kieruje nasz wzrok jeszcze raz do początku, do źródła. Z tego spotkania z Panem możemy na nowo wejść w komunię z Nim, aby w prostocie i w Jego duchu spełniać swoje życie.

  Bo ostatecznie to o co idzie w misji i w powołaniu to nie ostatni owoc, to nie sukces według logiki tego świata, jakikolwiek by nie był.  W misji chodzi o to aby przeżywać życie z Jezusem i smakować w takim sposobie życia jaki objawił się w Nim.

 • Powrót Jezusa do swojego miasta po uzdrowieniu kobiecy cierpiącej na krwotok i wskrzeszeniu córki Jaira był wydarzeniem. Kiedy wszedł do synagogi i zaczął nauczać, wielu było zdziwionych i zachwyconych jego nauczaniem. Ostateczny wniosek był jednak dramatyczny:

  I powątpiewali o Nim (Mk 6,1-6)

  Continue reading »

   

Recent Comments

 • Ja w ostatniej ewangelii widzę drogę miłości Boga Ojca, ...
 • Szczęść Boże. Dziękuję za Słowo. Uświadomiłam sobie...
 • Dziękuję i życzę owocnego adwentu!
 • Dziękuję. Tak obowiązków ostatnio się trochę nazbiera...
 • Amen.Bóg zapłać za słowo.