Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Okres Wielkanocny zbliża się do końca. W najbliższą niedzielę Kościół świętuje przeniesione z czwartku Wniebowstąpienie Pańskie. Ewangelia tego dnia opisuje wydarzenie rozstania Jezusa z uczniami. Tuż po tym, kiedy Jezus błogosławiąc uczniów został wzięty do nieba, św. Łukasz notuje, że

  oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy, gdzie stale przebywali w świątyni, błogosławiąc Boga (Łk 24,52-52)

  Na pozór reakcja uczniów wydaje się dziwna. Rozstanie z reguły powoduje smutek, nostalgię, wspomnienia tego, czego wspólnie się doświadczało. Tymczasem Apostołowie wracają do Jerozolimy z wielką radością. Ich powrót wydaje się nie tyle być przepełniony smutkiem końca pewnego czasu, co radością nowego początku.

  Wniebowstąpienie Jezusa faktycznie jest początkiem Jego nowej obecności pośród nich. Skończył się dla nich etap oglądania ludzkiego ciała Jezusa, ale rozpoczął się etap nowej nadziei. Oni bowiem, na własne oczy, widzieli jak On ze swoim ludzkim ciałem wstępował do Ojca. Widzieli, że On, będąc człowiekiem, który wraz z nimi po swoim zmartwychwstaniu jadał, którego dotykali, z którym rozmawiali – już więcej nie umiera, ale wstępuje do nieba. W ten sposób Jezus wyznaczył nowy szlak każdemu, kto w Niego wierzy.

  Uroczystość Wniebowstąpienia zaprasza nas wszystkich, aby spojrzeć w niebo, aby spojrzeć ku wieczności i uświadomić sobie, że pełnię naszego życia osiągniemy, kiedy Jezus weźmie nas do siebie. Tymczasem dopóki żyjemy na tym świecie, jesteśmy pielgrzymami na drodze ku Życiu. Właśnie z tego wniebowstąpienia Jezusa płynie nadzieja naszego przebywania w niebie. Dlatego jak Apostołowie możemy z radością przeżywać trud codziennej pielgrzymki, wiedząc, że ostatnie słowo należy do Tego, który nas oczekuje w swoim i naszym domu.

  Posted by ks. Sławek @ 13:15

Comments are closed.