Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Słowo najbliższej niedzieli roztacza przed nami prawdziwą perspektywę chrześcijańskiego życia. Życie to, choć dzieje się tu i teraz, to jednak jest skierowane ku przyszłości. Życie chrześcijańskie jest życiem nadziei i oczekiwania, dlatego Jezus wzywa uczniów:

  Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie. (Łk 12,40)

  To co fundamentalne w tym Słowie, to fakt, że Syn Człowieczy przyjdzie. W ten sposób dopełni się cała historia zbawienia. On powróci, aby zabrać do siebie tych, którzy są Jego. Wówczas świat zostanie odmieniony, a słudzy Pana będą syceni życiem u stołu Ojca. Przyjście Chrystusa, które jest pewne, dla wierzących nie jest dramatem, końcem, ale wręcz przeciwnie, to początek i spełnienie wszystkich obietnic.

  To obietnica przyjścia i wiara w to przyjście uzasadnia wezwanie Jezusa do tego, aby czuwać. Gdyby Jego przyjście nie miało się dokonać, czuwanie i gotowość nie miałoby sensu. Nie tylko oczekiwanie straciło by sens, ale sens utraciłoby życie. Człowiek nie może zadowolić się tylko teraźniejszością. Jeśli wsłucha się w serce, zobaczy, że ono pragnie czegoś więcej, że pragnie lepszej przyszłości, że pragnie życia.

  Chrystus jednak zostawił obietnicę swojego przyjścia i wezwał do gotowości i oczekiwania. W ten sposób uczynił chrześcijaństwo nadzieją. Czuwać i być gotowym może tylko człowiek wiary i nadziei. Warto więc zapytać się, czy ta nadzieja przyjścia Pana, nadzieja końca świata jest w nas naprawdę żywa, czy jest mocą która kształtuje styl naszego życia – życia, które jest pełne nadziei gotowości na przyjęcie Tego, który przychodzi.

  Posted by ks. Sławek @ 22:15

Comments are closed.