Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Najbliższy czwartek to dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość ta zwraca umysły wiernych ku przyszłej chwale, aby rozbudzić w nas nadzieję nieba, którego spełnienie już widać w Maryi. Ona w Bogu śpiewa pieśń, którą usłyszmy w Ewangelii:

  Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, Zbawcy moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Święte jest imię Jego.

  W słowach tych Maryja rysuje obraz Boga, który obdarza niebiem, Boga, który prowadzi do chwały. Nie jest to Bóg, który ma upodobanie w mocnych, który zostawia człowieka sobie samemu, aby ten sięgnął nieba. Wręcz przeciwnie, Bóg Maryi ma upodobanie w słabości.

  Bóg, którego obraz rysuje Maryja to Bóg, który widzi uniżenie, który syci głodnych, który okazuje miłosierdzie. To Bóg, który chce objawiać swoją moc w tych, którzy zrobią Mu miejsce. To Bóg, który nie ma upodobania w wielkości, który nie idzie do tych, którzy ufają sobie, ale wręcz przeciwnie – idzie do tych, którzy Mu nie przeszkadzają, k tórzy są gotowi poddać się Jego działaniu i kształtowaniu według Bożego planu.

  WW Maryi ten Bóg znalazł największą przestrzeń pokory, dlatego mógł ją wprwadzić do samego nieba z ciałem i duszą. Wpatrując się w Nią prośmy, aby i w nas była ta gotowość oddania się na służbę Jemu. Niebo nie jest bowiem osiągalne mocą własnych rąk, ale jest darem, które może być przyjęte, kiedy człowiek staje się pokorny i prosty; kiedy pozwala aby Bóg w nim działał.

  Posted by ks. Sławek @ 22:50

Comments are closed.