Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Im bardziej Jezus zbliża się do Jerozolimy, gdzie dokona się Jego śmierć i zmartwychwstanie, tym bardziej radykalne jest Jego słowo. Tydzień temu mówił o konieczności opowiedzenia się za Nim, teraz na pytanie o to kto będzie zbawiony odpowiada:

  Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli.

  Jezus nie odpowiada wprost na pytanie o to, kto będzie zbawiony, kto otrzyma nowe życie. On przed nikim nie zamyka tej możliwości, drzwi wieczności otwarte są dla każdego. Jednak z drugiej strony mówi bardzo konkretnie, że istnieje możliwość pozostania na zewnątrz, że istnieje możliwość takiego życia, które zamknie sobie możliwość wejścia przez ciasne drzwi.

  Jezus sam dał przykład, co znaczy wchodzić przez ciasne drzwi. On uniżył samego siebie, pozbawiony wszystkiego i ogołocony ze wszystkiego, aż po odarcie z szat wszedł przez bramę krzyża. On, będąc Bogiem, nie okazywał mocy i wielkości, ale stał się najmniejszym, najbardziej upokorzony,m uznanym za ostatniego wśród ludzi. W ten sposób mógł jako pierwszy wejść przez ciasne drzwi do życia wiecznego.

  On, Zmartwychwstały zaprasza nas wszystkich, abysmy zjedoczeni z Nim, żyjąc tak jak On stawali się małymi i pokornymi, abyśmy mogli wraz z Nim wejść przez te same drzwi życia. Jest to wezwanie, aby od delkaracji bycia z Jezusem, przechodzić do życia z Jezusem. Aby osiągnąć życie, nie wystarczy tylko ocierać się o Jezusa, deklarować swoją przynajeżność do Niego, jadać z Nim i słuchać Go.

  Drzwi życia stoją otworem nie tyle dla sympatyków Jezusa, ale dla tych, którzy wraz z Nim są gotowi dzielić Jego los, nie tylko w Jego chwale, ale wcześniej, także w Jego uniżeniu i pokorze.

  Posted by ks. Sławek @ 22:01

Comments are closed.