Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Pytania o przyszłość nie należą do łatwych. Powodują uczucie niepewności, niepokoju, leku o to jak się ułoży życie. Mimo to, są one nieodłączną częścią naszej codzienności i nie można ich zignorować, jeśli chce się w pełni przeżyć życie. W takie doświadczenie niepewności jutra wchodzi także Zmartwychwstały Pan kierując do swoich uczniów słowo:

  Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. (J 14,1-2)

  Odpowiedź Jezusa dotyka przede wszystkim przestraszonego i niepewnego serca ludzkiego. Nie jest to tylko zachęta, nie jest to tylko życzenie, ale wezwanie: niech się nie trwoży serce. To wezwanie Jezusa nie jest bez pokrycia, nie jest tylko pustym, bezpodstawnym optymizmem, lichą nadzieją na to, że jakoś to będzie. Wezwanie Jezusa do tego, aby się nie trwożyć ma konkretny fundament. Jedynie Jezus może poważnie wezwać człowieka do tego, żeby się nie trwożył, bo tylko On zna przyszłość i ją objawia zalęknionemu człowiekowi.

  Fundamentem, na którym Jezus buduje swoje wezwanie do odwagi jest sam Bóg. Wiara w Niego, sprawia, że człowiek może pokonać lęk i trwogę. Nie jest to jednak wiara w jakiegokolwiek Boga. Jest to wiara w Ojca i w dom, który ma dla człowieka. Ojcowski dom, to miejsce do którego człowiek może wrócić, nawet jeśli straci wszystko, jak syn marnotrawny. To dom, w którym zawsze jest miejsce dla syna i córki, bez względu na to czy życie wygrał, czy przegrał, czy się udało, czy pogmatwało. Świadomość domu, który jest i którego nikt nie może odebrać sprawia, że człowiek już nie jest niepewny przyszłości. Ona może prowadzić przez blaski i cienie, wzloty i upadki, ale u kresu nie ma znaku zapytania, ale Ojciec i Jego otwarty dla człowieka dom.

  Niech to słowo Jezusa zachęca nas do tego, żeby ożywiać w sobie świadomość, że nie jesteśmy wędrowcami donikąd, nie jesteśmy sierotami, nie jesteśmy przypadkiem losu na scenie bezlitosnego świata. Jesteśmy dziećmi Ojca, dziedzicami nieba, mającymi swoje mieszkanie w niebie. To mieszkanie, którego nikt i nie nie może nam odebrać. Niech się więc nie trwoży serce nasze, przyszłość jest już zagwarantowana!

  Posted by ks. Sławek @ 19:35

Comments are closed.