Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • U początku okresu urlopów i wakacji, Liturgia rysuje oblicze Jezusa, które wpisuje się w ten czas wypoczynku. To Jezus pogodny, wysławiający Ojca i gotowy przynieść ukojenie człowiekowi. Zanim jednak zachęci słuchających: „przyjdźcie do Mnie, a ja was pokrzepię”, zwraca się do Ojca:

  Wysławiam Cię Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie (Mt 11,25-26).

  Słowa te są kluczem do zrozumienia łagodności Jezusa. Jego bycie cichym i pokornym w sercu, Jego gotowość do pokrzepiania utrudzonych i obciążonych swoje źródło ma w relacji z Ojcem i w Jego pełnym zaufaniu do Ojca. Jezus zaczyna swoją mowę od wysławiania Ojca, od wdzięczności i zgody na Jego wolę. W centrum jego synowskiej relacji jest zwrot „Tak Ojcze” na wszystko, co wydarza się w Jego ludzkim życiu. To właśnie zgoda na wolę Ojca jest źródłem pokoju, którym pragnie dzielić się z utrudzonymi i obciążonymi.

  Nasze utrudzenia i obciążenia często są wynikiem szukania własnej woli. Ludzkich, krótkotrwałe i doraźne rozwiązania w efekcie bardziej komplikują, niż rozwiązują problemy. Podążanie za swoją wolą rodzi także niepokój o słuszność wyborów, o to czy nie można było zrobić czegoś lepiej. To wszystko rodzi niepokój, który męczy człowieka.

  Jezus staje przed nami jako ten, który pokój serca i własny odpoczynek odnajduje w pełnieniu woli Bożej. „Tak Ojcze” to Jego synowski sposób życia który sprawia, że Jego jarzmo jest lekkie, bo wpierane ojcowską ręką, tego, który wie czego nam potrzeba. W świecie niepokojów, niepewności, lęku i zmęczenia wraz z Jezusem odkrywajmy nową jakość odpoczynku, którym jest odkrywanie i pełnienie woli Ojca. Ciche i pokorne serce, serce skupione na Ojcu i wsłuchane w Niego pozwala doświadczyć dziecięcej radości i prawdziwego wytchnienia.

  Posted by ks. Sławek @ 15:27

Comments are closed.