Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Nie miałem możliwości opublikować wpisu w sobotę, z powodu braku internetu. Skoro jednak już go napisałem, podrzucam dzisiaj, może będzie do dla was okazja, żeby wrócić do słowa z niedzieli, a ono jest wezwaniem do nawrócenia. To od tego wezwania Jezus rozpoczyna swoją działalność, jak zapiał Marek:

  Przyszedł Jezus do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,14-20)

  Nawrócenie, do którego Jezus wzywa jest głoszeniem Ewangelii. Ewangelia, będąc dobrą nowiną nie jest jakimś przygłaskiwaniem człowieka, zgodą na to, aby pozostał zamknięty w swoim małym, ciasnym światku. Ewangelia to głoszenie nowych horyzontów, pełni życia, otwarcia na Bożą nowość i jako taka musi prowokować nawrócenie. Ono jest odwróceniem się od tego co małe i ludzkie, a zwróceniem się do tego co Boskie i nieograniczone.

  Marek Ewangelista, aby pokazać nam konkretnie co znaczy to nawrócenie, tuż po wezwaniu Jezusa rysuje obraz dwóch powołań, w których pierwsi uczniowie usłyszeli głos Pana, zostawili sieci i poszli za Nim. Nawrócenie jest zostawieniem własnych sieci, w których człowiek pokłada nadzieję, w których widzi źródło i sens swojego życia. Nawrócenie jest decyzją zostawienia tego wszystkiego i pójścia za Panem. Nie jest więc ono w pierwszym rzędzie jakąś gimnastyką moralną z dobrymi uczynkami, ale decyzją wejścia w relację z Jezusem.

  Każdy z nas trzyma się większych czy mniejszych sieci, własnych zabezpieczeń, sieci układów, miejsc w których czuje się bezpieczny. To wszystko pozwala jakoś sobie spędzać dzień po dniu, ale nie daje pełni życia. Dlatego Liturgia także nas wzywa do tego, aby zostawić własne schematy, układy, zabezpieczenia i wyruszyć w wielką przygodę wiary z Panem. Zgoda na to, aby w tym roku liturgicznym On prowadził nas swoimi drogami jest pierwszym krokiem nawrócenia. Reszty będzie dokonywał sam Pan.

   

  Posted by ks. Sławek @ 06:22

Comments are closed.