Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Zbliżają się Święta Paschalne i czas odnowienia Nowego Przymierza. Tej niedzieli Jezus otwiera przed nami swoje wnętrze i dzieli się tym, co czuje na myśl o zbliżających się wydarzeniach. W Ewangelii Jana On sam powie:

   Teraz dusza moja doznała lęku i cóż mam powiedzieć? Ojcze, wybaw Mnie od tej godziny. Nie, właśnie dlatego przyszedłem na tę godzinę. Ojcze, uwielbij imię Twoje”. (J 12,20-33)

  Ludzkie oblicze Jezusa, Jego lęk i obawa pokazują, że dzieło, którego przyszedł dokonać nie jest czymś zewnętrznym. Nie jest to coś poza Bogiem, czymś czego mógłby dokonać w białych rękawiczkach, tak żeby się nie skalać. Przymierze, które Bóg pragnie zawrzeć z człowiekiem angażuje Jezusa do samej głębi, dotyka Jego serca. Jest to coś, co musi dokonać się nie obok Niego, ale w Nim!

  Choć po ludzku Jezus doznaje lęku i obaw, to ma jednak pełną świadomość, że to przymierze musi się dokonać, że Jego śmierć musi się spełnić. To dzieło Boga jest jedynym ratunkiem dla człowieka. Tylko biorąc śmierć na siebie i pokonując ją przez zmartwychwstanie może On wyzwolić człowieka z lęku o własne życie. Bóg więc dla człowieka stawia na szali nie tylko coś co do niego należy, ale samego siebie. W ten sposób objawia swoją wielką pasję miłości dla swojego stworzenia.

  W Eucharystii otwiera się przed nami ta sama godzina zbawienia, w której Jezus nie jest tylko obserwatorem, ale wykonawcą zbawienia. On jest pierwszym, który całe serce wkłada w Eucharystię, albo – innymi słowy – nas, celebrujących Liturgię, zamyka w swoim sercu. My także z gorliwością serca wejdźmy w tą Godzinę Przymierza, aby i w nas dokonało się dzieło zbawienia i zostało uwielbione Imię Ojca.

  Posted by ks. Sławek @ 22:20

Comments are closed.