Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
 • Pan zaprasza nas dziś, aby wyjść na spotkanie śmierci. Jest to najtrudniejsze spotkanie, na jakie może zdecydować się człowiek. Śmierć przecież jest czymś całkowicie wbrew człowiekowi. Przecież to do życia, a nie do śmierci został stworzony człowiek. To pragnienie życia i szczęścia jest najgłębszym pragnieniem ludzkiego serca. Tymczasem właśnie to co najbardziej upragnione zostaje zniszczone, unicestwione przez konieczność śmierci. Jezus wobec tego ludzkiego dramatu ma tylko jedno słowo:

  Nie bój się, wierz tylko! (Mk 5,21-43)

  Słowa te wypowiada Pan do Jaira, w momencie, kiedy ten dowiaduje się o śmierci swojej córki. Śmierć dziecka to unicestwienie przyszłości, odebranie nadziei. Przecież to dziecko jest przyszłością rodziców. Kiedy ono umiera, przyszłość traci swój blask, a równocześnie teraźniejszość zostaje pozbawiona sensu.

   Kiedy słudzy Jaira przynoszą wiadomość o śmierci, Pan wzywa go do odwagi i do wiary. Jedno jest z drugim powiązane. Odwaga wypływa właśnie z wiary, z zaufania. Z drugiej strony, bez odwagi wiara nie byłaby prawdziwą wiarą. Jezus wzywa więc Jaira, aby nie poddał się niewierze, beznadziei i lękowi przed śmiercią. On idzie z Panem, a kto wędruje z Nim, ten nie musi obawiać się śmierci.

  Wiara i odwaga Jaira osiągnęła swój cel, jego córka powstała z martwych. Wróciła nadzieja, wrócił sens, wróciło życie. Teraz kolei na nas, bo nawet jeśli nie doświadczamy tu i teraz śmierci kogoś bliskiego, to utracone nadzieje, poczucie pustki, bezsensu, porażki życiowe i choroby są częścią naszego życia. To właśnie one są „odpryskami śmierci”, które dotykają nas każdego dnia. Wobec tego wszystkiego Pan mówi: Nie bój się, wierz tylko! Z taką postawą serca wyjdźmy pierwsze na spotkanie Zmartwychwstałego, Pana życia i śmierci, w Eucharystii. A potem, w naszą codzienność, aby tam wiarą i Jego mocą pokonywać te „odpryski śmierci”, które nas dotykają.

   

  Posted by ks. Sławek @ 18:26

Comments are closed.