Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • wielka_tajemnicaSakrament małżeństwa jest czymś o wiele większym i wspanialszym niż zwykły miłosny związek! Liturgia, w której uczestniczy dwoje zakochanych ludzi nie jest tylko zewnętrznym aktem. Ona dotyka głęboko ich wnętrza, aż do zmiany ich tożsamości.

  Aby odnaleźć odpowiedź na pytanie kim naprawdę są mąż i żona i czym jest sakramentalne małżeństwo, które jest ich udziałem, musimy wrócić do początku, do dnia ślubu i do liturgii sakramentu. Musimy zatrzymać się nad słowami, gestami i symbolami. Jeśli tylko pozwolimy im przemówić, odkryjemy, że mają one moc objawić o wiele więcej niż się spodziewamy. To tam ukryta jest mapa do wielkiej przygody małżeńskiego życia.

  Tymi słowami ze wstępu chciałbym zaprezentować kolejną publikację, którą składam w wasze ręce. Tym razem dedykowana jest ona tym wszystkim, którzy zawarli związek małżeński, albo mają w sercu pragnienie wiernej miłości.

  Początki tej małej książeczki sięgają rekolekcji dla rodzin w Popowie w 2013 roku. Tam jedną z konferencji poświęciłem liturgii sakramentu małżeństwa. Choć nie spodziewałem się tego, wzbudziła ona zainteresowanie, a sporo osób prosiło mnie o opublikowanie treści. Tak pojawiły się krótkie teksty na blogu. Podobnie i one spotkały się z dobrym życzliwym przyjęciem i pytaniami o ewentualną publikację. Jeszcze raz wróciłem więc do tekstów liturgicznych, aby pogłębić znaczenie słów, gestów i symboli, które naznaczają życie małżonków.

  Za każdym razem, gdy wracałem do tekstów liturgicznych, odkrywałem większa głębię i zarazem większe piękno małżeńskiej miłości. Dzisiaj mam okazję podzielić się z wami tym, co odkryłem medytując nad liturgią sakramentu małżeństwa.

  Książkę można nabyć na stronie wydawnictwa Salwator i w księgarniach. Na stronie wydawnictwa można także wirtualnie zajrzeć do wnętrza książki.
  Życzę owocnej lektury!

  Dane książki:
  Tytył: Małżeństwo. Wielka tajemnica
  Wydawnictwo: Salwator
  Format: 120×180
  Stron: 114
  Cena: 16,50 PLN

  Posted by ks. Sławek @ 16:37

4 komentarze to Małżeństwo. Wielka tajemnica – Już w sprzedaży!

  • Myślę, że jak zawsze, nie powinno być problemu, jeśli tylko będą chętni:) Dziękuję za zainteresowanie:) Pozdrawiam!

 • Obowiązkowa lektura dla młodych ludzi chcących zawrzeć sakrament małżeństwa i nie tylko. Dzięki i pozdrowiamy z Aberdeen.

 • No to sie nam Ks.Slawek rozkrecil,nie wiem czy nadazymy czytac,a jeszcze co kolwiek zrozumiec,ale gratuluje i ciesze sie ze Duch Swiety dziala,bo przy ksiedzu moze we mnie sie „rozkreci”.
  Pozdrawiam!