Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Tabor to objawienie życia! Bóg objawił swoje życie, objawił Siebie Samego a więc objawił się jako Miłość. W Jezusie ta miłość doszła do szczytu, okazała się potężniejsza niż śmierć. W Nim wypełniło się Prawo i Prorocy (Eliasz i Mojżesz na Taborze), a wypełnieniem Prawa jest miłość (por. Rz 13,10). To właśnie to doświadczenie, którego tak bardzo pragnie ludzkie serce sprawiło, że w momencie przemienienia

  Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza» (Mt 17,4)

  Tą reakcję Piotra relacjonują wszyscy Ewangeliści. Spróbujmy dzisiaj zatrzymać się nad nią. Ona odsłania prawdę o sercu, nie tylko Piotra, ale każdego człowieka. Przede wszystkim reakcja Piotra pokazuje nam, że człowiek ma pragnienia, że w sercu człowieka jest tęsknota za życiem, za miłością. Stwórca wszczepił w nasze serce tą naturalną skłonność do zachwytu, do podziwiania, do tęsknoty. To właśnie te pragnienia sprawiają że człowiek jest niejako pociągany przez to co jest dobre, piękne i prawdziwe. Słowa Piotra są świadectwem tego, że pozwolił on mówić swojemu sercu, pozwolił sobie na chwilę zachwytu. Marek dodaje, że Piotr nie wiedział co mówi, a w jego sercu pojawiła się także bojaźń wobec tego, co przerastało jego wyobrażenia.

  Piotr, pełen bojaźni i zachwytu, widząc boską rewelację stwierdza, że dobrze mu tam być. Piotr chce pozostać w przestrzeni tego życia i tej miłości, która nie jest z tego świata. On doświadczył czegoś, co nasyciło jego tęsknoty i zrealizowało jego pragnienia, dlatego stwierdza, że dobrze mu tam być. Jego stwierdzenie mówi jednak coś więcej. Piotr uczestniczy w tym wydarzeniu! Nie stawia się on w roli obserwatora, nie jest tylko świadkiem, nie mówi, że dobrze mu widzieć te rzeczy, nie próbuje rozumowo wytłumaczyć i układać sobie w głowie tego wszystkiego. On chce być tam na górze, w obecności Jezusa, bo to co stało się jego udziałem to doświadczenie życia i miłości, a nie teoretyczne wywody o nich.

  Dla Piotra w tym momencie najważniejsze było to by być przy Panu. W ten sposób apostoł swoim życiem odkrywa dynamikę chrześcijaństwa. Wiara nie jest w pierwszym rzędzie systemem twierdzeń, filozofią, teorią naukową czy zbiorem zasad moralnych. Wiara nie jest także heroicznym naśladowaniem Jezusa! To co najgłębsze w wierze, to właśnie to doświadczenie, które wyraził Piotr: Panie, dobrze nam tu być. Wiara jest relacją, jest trwaniem, jest doświadczeniem tego, że dobrze być z Panem. Jeśli tego braknie, chrześcijaństwo staje się trupem, staje się ciałem bez ducha i zaczyna straszyć.

  Na górze dokonało się więc w jakiejś mierze przemienienie nie tylko Jezusa, ale także uczniów. W ich sercach musiało się coś wydarzyć, skoro tak dobrze im tam było i chcieli tam zostać. Oni sami chcieli nawet dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia, tak jakby to oni mieli pomóc Jezusowi w Jego rewelacji. Chcieli budować namioty, zaangażować się, być potrzebnym, ale prośba pozostaje bez odpowiedzi. Bóg nie potrzebuje ludzkich namiotów. On potrzebuje tylko jednego, o tym następnym razem.

  Posted by ks. Sławek @ 22:38

1 Comment to Tabor? Rewelacja! (4) – Nasyceni

 • W katedrze w Aberdeen od pazdziernika jest codziennie wystawiana HOSTIA,do adoracji przez caly dzien,ucieszylem sie bo juz tak bylo pare miesiecy temu i brakowalo mi tego wydazenia,bo dla mnie wlasnie TAKA adoracja JEZUSA,to swoista GORA TABOR,i to jeden z cudow DUCHA SWIETEGO bo w ostatnim czasie moge doswiadczac tego CODZIENNIE,mam zaproszenie i korzystam z niego i wiecej niz Apostolowie,Jezusowe piekno,spokoj,radosc dotyka mnie tam naprawde i to tak cudny czs przed swietami.ZAPRASZAM WSZYSTKICH ABERDONCZYKOW I NIETYLKO NA GORE TABOR DO KATEDRY.