Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Grudzień 2018
N P W Ś C P S
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 • Jan Chrzciciel, adwentowy prorok, który przygotowuje drogę Panu stawia pytanie, które ma nam pomóc rozpoznać Jezusa. On, będąc w więzieniu posyła do Pana uczniów z zapytaniem:

  Czy Ty jesteś tym, który ma przyjść czy też innego mamy oczekiwać? (Mt 11,3)

  Odpowiedź Jezusa nie ogranicza się do teorii. Pan wskazuje na swoje dzieła i poleca uczniom Jana, aby zanieśli do więzienia świadectwo o tym co widzą i słyszą. Uzdrowienia, oczyszczenia, wskrzeszenia oraz głoszenie dobrej nowiny ubogim mają jednak głębszy sens. Jezus nie próbuje być magikiem, cudotwórcą. To nie same znaki wskazują na Niego…

  To co ma znaczenie, i co Jezus pragnie przekazać uczniom Jana, i każdemu z nas, to fakt, że w Nim wypełniają się proroctwa. Znaki, które czyni mają sens tylko jako potwierdzenie tego, co zapowiadali prorocy. Innymi słowy, Jezus mówi do uczniów: spójrzcie i powiedzcie Janowi, że wszystko co zapowiedziane, we mnie się spełnia!

  W tym samym kluczu musimy odczytać zarówno dzisiejsze pierwsze czytanie, jak i wszystkie adwentowe proroctwa. Wszystkie obietnice odnowy, pokoju, nowego życia spełniają się tylko w Jezusie! Poza Jezusem słowo się nie spełnia. On jest wypełnieniem wszystkiego. Tylko przystępując do Niego, wchodząc w głęboką więź z Nim można doświadczyć tego życia, o którym mówią prorocy.

  W Nim słowo wypełnia się w sposób paschalny, poprzez krzyż i zmartwychwstanie. Jeśli oderwiemy cuda od proroctwa i od Jezusa, jeśli skupimy się na samych fajerwerkach, fizycznych czy duchowych, przegapimy zbawienie, które się zbliża. Poza Jezusem, w którym wypełnia się Słowo, nie ma innego zbawienia!

  Posted by ks. Sławek @ 23:13

Comments are closed.