Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Czerwiec 2018
N P W Ś C P S
« Maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 • Narodzenie Jezusa, wydarzenie wyjątkowe w historii świata, szczególne dla chrześcijan, ewangeliści zamknęli w krótkim stwierdzeniu:

  Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

  Bóg rodzi się w prostocie, w ubóstwie, w dali od szału tego świata. Rodzi się w prostocie i nieustannie zostaje prosty i pokorny. Nie próbuje pokazać mocy i wielkości, ale prowokuje swoją postawa dziecka. Prowokuje, aby w ten sposób wyzwolić człowieka, każdego z nas.

  Wyzwolenie, zbawienie, którego potrzebujemy jest zbawieniem od nadmiernych aspiracji, ambicji, nierealnych wymagań. Świat uczy nas bowiem, że szczęście trzeba zdobyć, wysilić się, pokonać innych na tej drodze. Świat uczy że trzeba być kimś, mieć plecy, ustawić się, mieć majątek i kto wie co  jeszcze.

  Tymczasem Bóg przychodzi w prostocie, aby pokazać że życie jest darem, że jest niezasłużone, dane z miłości. Przychodzi w prostocie, aby pokazać że szczęście nie zależy od pałaców, który pragnąłby człowiek – wręcz przeciwnie, jest do znalezienia w prostocie stajni.

  Kto da się pociągnąć tej szlachetnej prostocie Boga, ten doświadczy zbawienia, zbawienia od pędu tego świata, zbawienia od nieustannego udowadniania swojej wartości. Kto da się Jemu pociągnąć, odkryje prawdziwą radość zbawienia!

  Posted by ks. Sławek @ 01:15

Comments are closed.