Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Wielkopostna wędrówka przez pustynię prowadzi nad do odkrycia tego, który jest wodą i wzrokiem. Tym razem Jezus sam objawia się jako ten, który mówi:

  Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto wierzy we mnie choćby i umarł, żyć będzie (J 11,1-42)

  W jaki sposób Jezus objawia pełnię życia? Przede wszystkim, potrafi wzruszyć się, rozrzewnić i zapłakać. Jesus, będąc życiem nie ucieka od tego co trudne, potrafi otworzyć swoje serce także na to, co dotyka go głęboko bólem, tak jak śmierć Jego przyjaciela.

  Po drugie, Jezus przyszedł do grobu i polecił, aby odsunięto kamień. W tym momencie Pan już nie tylko przyjmuje na siebie oścień ludzkiego cierpienia, ale sam wychodzi mu na spotkanie! Rusza w kierunku grobu, wykazuje inicjatywę, nakazuje odsunąć kamień, nie bojąc się tego, że umarły już cuchnie!

  Decydujący jest jednak trzeci moment, w którym woła: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! On, Pan na nowo powołuje do życia umarłych. On wyprowadza z mroku, chłodu i beznadziei grobu do nowego życia. Czyni to, dzieląc się własnym życiem. Istotnie, boskiego życia nie można skonsumować, zachować go tylko dla siebie. Ono jest żywe tylko wtedy, gdy jest dzielone.

  Ta gotowość zmierzenia się z tym co po ludzku straszy, przed czym człowiek ucieka i co wypiera; gotowość stanięcia w obliczu otchłani śmierci i zdolność podzielenia się  swoim życiem, aby życie dać umarłemu to prawdziwe cechy Boskiego życia. Jezus udziela nam go przez wiarę, abyśmy byli gotowi iść w mroki tego świata; abyśmy nie uciekali od tego co cuchnie. On udziela nam swojego życia, abyśmy mogli dzielić go z tymi, którzy są go spragneni.

  Posted by ks. Sławek @ 18:09

Comments are closed.