Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Zmartwychwstanie jest wydarzeniem, które trwa. Ono rozpoczęło się i dąży do swojej pełni. O tym było tydzień temu. Wskrzeszenie Jezusa, które zapoczątkowało nową erę jest objawieniem się Boga w Jego mocy i dzisiaj temu poświęćmy kilka zdań.

  W opisach zmartwychwstania można zauważyć pewien kontrast między bezradnością człowieka i mocą Boga. Faryzeusze stawiają straże przy grobie aby pilnować swojego dzieła ukrzyżowania Jezusa, tymczasem wobec mocy Boga wojsko pada na ziemię. Kobiety bezradne wobec ciężkiego kamienia idą do grobu, kamień natomiast jest odsunięty. Pozostają one także bezradne wobec pustego grobu…

  Wobec tego wszystkiego Bóg okazuje się mocniejszy. On odsuwa kamień, nie pozwala się zamknąć w grobie, nie daje się upilnować strażom, nie pozwala się uchwycić Marii Magdalenie. Moc Boga nie jest jednak mocą panowania, mocą dyktatury. Bóg objawia swoją moc życia. W zmartwychwstaniu Jezusa Bóg objawia się jako miłośnik życia, jako ten, który wypowiada swoje TAK dla życia.

  Boskie TAK, wypowiedziane w zmartwychwstaniu Jezusa jest ostateczne i nieodwołalne. Jest to TAK dla życia, które niweczy NIE człowieka. Człowiek potrafi zabić, zniszczyć życie, skończyć w grobie, może nawet zabezpieczyć grób. Potem pozostaje bezradny. Boskie TAK jest jednak mocniejsze, nieodwołalne i wieczne.

  Właśnie to boskie TAK objawione w Jezusie jest fundamentem chrześcijańskiej nadziei, jest motywem dla którego możemy patrzeć w przyszłość z ufnością. Wiara chrześcijańska jest oczekiwaniem pełnego objawienia tego boskiego TAK, które pokona całkowicie śmierć i objawi nowy świat, świat żyjących, świat pełen życia!

  Posted by ks. Sławek @ 16:32

Comments are closed.