Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Grudzień 2018
N P W Ś C P S
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 • W najbliższą niedzielę Kościół celebruje tajemnicę Wniebowstąpienia Jezusa. W ten sposób wierzący nie tylko wyznają wiarę w to co się dokonało, ale też oczekują z nadzieją tego samego przeznaczenia. Ewangelia wyraża tajemnicę wstąpienia do nieba słowami, które Jezus kieruje do swoich uczniów na zakończenie swojej ziemskiej obecności po zmartwychwstaniu. Mówi On:

  Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi (Mt 28,16-20)

  W ten sposób Ewangelista streszcza to co się dokonało w Jezusie i czego oczekują wierzący. Przede wszystkim, Pan zaczyna od Ojca, a nie od siebie. Mówi o tym, że została mu dana władza nad całym stworzeniem. Nie jest to więc jego zdobycz, prywatne osiągnięcie, ale dar. Wniebowstąpienie Pana objawia, że pełnia życia dokonuje się w logice daru, w otwartości na to, co daje Ojciec, w gotowości przyjęcia ojcowskiej miłości.

  Musimy sobie uświadomić, że ten, który otrzymał wszystko, pierwsze wyzbył się wszystkiego. Sam z siebie był gotów o nic nie walczyć, był gotów na to, aby zamknięto go w grobie. Tak całkowicie ogołocony, poniżony i bezradny w śmierci stał się doskonałą przestrzenią do przyjęcia daru. Dlatego Ojciec rozpoczął wywyższanie Syna w Jego grobowej bezradności. To w noc zmartwychwstania rozpoczęło się to wstępowanie, ten ruch ku górze W najniższych, najciemniejszych doświadczeniach śmierci Ojciec zaczął darować Synowi swoje życie, zaczął podnosić Go aż do nieba. W ten sposób najbardziej poniżony stał się wywyższonym, a Ojciec objawił swoją moc swojej miłości.

  Wniebowstąpienie jest dla nas świętem nadziei, która rodzi się z wiary że ten sam dobry Ojciec i nas nie zostawi w grobie, ale uniesie ku sobie, do nieba, na swoje łono. To czego potrzeba z naszej strony to otwarcia się na przyjęcie daru. Wszystko zaczyna się od tego, aby zamienić logikę: zdobyłem, moje, ja na logikę została mi dana, jego, On. To Jego miłość, a nie nasze wysiłki wprowadzają nas do nieba.

  Posted by ks. Sławek @ 21:58

Comments are closed.