Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Słowo najbliższej niedzieli mówi o rozesłaniu i misji. Jezus posyła swoich uczniów aby poprzez słowa i znaki głosili królestwo Boże. W kontekście pierwszego czytania, istotny staje się jeden moment, tuż po tym jak Jezus poleca modlitwę o robotników. Św. Mateusz zanotował:

  Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszystkie choroby i wszelkie słabości (Mt 9,36-10,8)

  Zanim Jezus posłał uczniów, zanim udzielił im mocy nad duchami nieczystymi, przywołał ich do siebie. To zebranie rozproszonych, przywołanie do siebie, przyprowadzenie do siebie, ma istotne znaczenie. W pierwszym czytaniu Bóg mówi przez Mojżesza: Wy widzieliście, co uczyniłem Egiptowi, jak niosłem was na skrzydłach orlich i przywiodłem was do Mnie. 

  W ten sposób Bóg opisuje trzy etapy wędrówki Izraelitów: pierwszy to wyjście z Egiptu, dokonane mocą Pana. Drugi to Jego troska podczas wędrówki. Trzeci natomiast to zwieńczenie, cel. Bóg wskazuje jako cel przyprowadzenie ludu do siebie. To Bóg jest celem, Jego ramiona są celem wyjścia ludu z Egiptu. Jego ramiona są celem ludzkiego życia. Celem ludzkiego życia nie jest jakieś miejsce, ale spotkanie z żywą Osobą! Bóg przyprowadza do siebie, aby uczynić ten lud swoją szczególną własnością. Dopiero z takiego spotkania, takiej więzi, rodzi się misja.

  Jezus, zanim posłał uczniów, przywołał ich do siebie, aby mogli stać się Jego szczególną własnością, aby mogli doświadczyć bliskości Boga. Tylko w zjednoczeniu z Nim mogą mieć moc nad złym duchem, mogą iść i głosić królestwo Boże. Bez tego spotkania, bez doświadczenia bycia szczególną własnością Pana, misja pozostaje tylko zadaniem do wykonania. Z drugiej strony, zjednoczenie z Jezusem, nie pozostawia człowieka nie poruszonym i spokojnym, wręcz przynagla do misji.

  W Eucharystii, Jezus przywołuje nas do siebie, aby nas objąć. On, poprzez Komunię pragnie uświadomić nam, że jesteśmy Jego szczególną własnością, Jego ludem. Przyjmując Go, idźmy i głośmy tym, którzy się zagubili, a którzy są wezwani do tej samej bliskości z Panem.

  Posted by ks. Sławek @ 13:55

Comments are closed.