Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Słowo najbliższej niedzieli jest kontynuacją mowy Jezusa do swoich uczniów. Tym razem Pan zwraca uwagę na postawę słuchaczy. Szczególnie na jeden moment, który eksponuje, powtarzając go trzykrotnie:

  Nie bójcie się! (Mt 10,26-32)

  W Biblii liczba 3 jest symboliczna. Jeśli coś powtarza się trzy razy, to znaczy, że to jest ważne. Również gramatyka hebrajska używa trzykrotnego powtórzenia aby wyrazić najwyższy stopień przymiotnika. Trzykrotnie powtórzony oznacza naj…

  Jezus trzykrotnie powtarza nie bójcie się. W ten sposób wskazuje istotę. Za pierwszym i drugim razem mówi kogo się nie bać. Nie bójcie się ludzi, nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało… Za trzecim razem idzie jednak o krok dalej i mówi dlaczego człowiek nie musi się bać. Tym motywem, na którym Pan opiera wszystko jest miłość Ojca. To On liczy włosy na głowie człowieka, to dla Niego człowiek jest ważniejszy niż ptaki, o które się troszczy.

  Brak obaw, odwaga w życiu chrześcijańskim nie jest brawurą, ale owocem ufności. Jest ona owocem oddania się w ręce Ojca, tak jak Jedyny Syn. To właśnie o takim doświadczeniu mówi Jeremiasz w pierwszym czytaniu. Tuż po słowa trwoga dookoła dodaje ale Pan jest ze mną jako potężny mocarz. Wobec trwogi, która otacza proroka, odnajduje on oparcie w  Mocniejszym, który go posłał.

  Eucharystia wprowadza nas w jedność z Synem po to, abyśmy razem z Nim mogli spocząć w Ojcu. Tylko zjednoczeni z Jezusem możemy odkrywać to dziecięctwo, którego Jezus pragnie nam udzielić. W Komunii Świętej stajemy się jedno z Synem aby odkrywać Ojca. Wchodźmy w to doświadczenie, aby trzykrotne nie bójcie się znalazło głębokie oparcie nie w ludzkim heroizmie, ale w miłości Ojca.

  Posted by ks. Sławek @ 22:09

Comments are closed.