Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Październik 2017
N P W Ś C P S
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
 • Tydzień temu słuchaliśmy przypowieści o gospodarzu, który niestrudzenie wychodził na rynek, aby nająć robotników do swojej winnicy. Tym razem inny gospodarz do swojej winnicy pragnie posłać swoich synów. To co było decydujące to nie to co mówili, ale to do dokonało się w sercu drugiego syna. Mateusz zanotował:

  Ten odparł „nie chcę”. Później jednak opamiętał się i poszedł (Mt 21,28-32)

  To opamiętanie ma znaczenie, bo ono wprowadza człowieka w relację z gospodarzem winnicy. Po grzechu pierworodnym każdy człowiek dziedziczy od Adama tą niechęć do tego aby zostawić swoje życie i pójść do winnicy Boga. Stąd odruchową reakcją jest ta odpowiedź: „nie chcę”, szczególnie kiedy wola Ojca jest odmienna od ludzkich planów.

  Właśnie z tego powodu Bóg Ojciec posłał do swojej winnicy Jedynego Syna. Św. Paweł mówi o tym, że On nie skorzystał ze sposobności aby być na równi z Bogiem, ale ogołocił samego siebie i stał się sługą winnicy. On jest pierwszym, który pokazał co znaczy iść do winnicy Ojca aż do końca. On także objawił że owocem tego posłuszeństwa jest pełnia życia.

  Opamiętanie, które jest decydującym momentem dzisiejszej ewangelii nie jest zwyczajnym pełnieniem dobrych uczynków. Ono w pierwszym rzędzie jest wejściem w ślady Jezusa, w Jego postawę służby, pokory i uniżenia. Św. Paweł mówi, że chodzi o to, aby mieć te same dążenia, te same pragnienia, które miał Jezus. Wszystko inne jest już tylko owocem, który daje Bóg.

   

  Posted by ks. Sławek @ 17:23

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *