Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • W kolejną już niedzielę wielkanocną Pan odwiedza swoich uczniów w wieczerniku. Oprócz wspólnego posiłku i zachęty aby dotykali go i przekonali się że to On, zwraca się do nich:

  To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach (Łk 24,35-48)

  Zmartwychwstanie Jezusa nie jest jakimś faktem wyrwanym z kontekstu historii. Jego powstanie do nowego życia, wraz z ciałem, było przygotowane już w Starym Testamencie. Bóg od początku, od grzechy Adama prowadził swoją historię w tym konkretnym kierunku. Zmartwychwstanie Jezusa jest punktem kulminacyjnym, kresem i wypełnieniem całej historii zbawienia. W Jezusie Chrystusie Bóg objawił swoje ostateczne słowo, swoje TAK dla człowieka, swoje TAK dla życia. W Jezusie, w Jego zmartwychwstaniu wypełniło się wszystko!

  Zmartwychwstanie Jezusa jest  wydarzeniem, w świetle którego możemy zrozumieć Słowo Boże. Z drugiej strony jest też wezwaniem dla każdego wierzącego, aby dał się prowadzić temu Słowu. Tylko podążanie za Słowem, w zaufaniu, w zasłuchaniu i przyjmowaniu go prowadzi wierzących do tego samego kresu, który objawił się w zmartwychwstaniu Pana. Innymi słowy, tak jak w życiu Jezusa, tak i w życiu wierzących musi się wypełnić wszystko co jest napisane w Słowie. Owocem takiego spełnienia Słowa jest Zmartwychwstanie: tak jak Jezusa, tak i wierzących.

   

   

  Posted by ks. Sławek @ 21:43

Comments are closed.