Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

kwiecień 2024
N P W Ś C P S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Po trzech niedzielach, w których liturgia przedstawiała nam kolejne spotkania Zmartwychwstałego z uczniami, dzisiejszy dzień niesie pełen przełom. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza jest tą, w której następuje przejście od spotkania do interpretacji. Od dziś liturgia stawia już nie tyle pytania o to jak Pan się objawił, ale stara się wskazać co znaczy dla wierzących Jego zmartwychwstanie. W takim kluczu czytajmy dzisiejsze Słowo, w którym – jako Dobry Pasterz – Jezus mówi o relacji między Nim a Jego owcami. Jest to relacja zaufania, słuchania, podążania za Nim. Dzięki takiej więzi:

  owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki (J 10,27-30)

  Owce nie zginą na wieki właśnie dlatego że są w ręku Pana. Jezus dodaje zaraz potem, że owce są także w ręku Ojca bo On i Ojciec są jednym. Ta potężna dłoń Ojca, która staje się widzialną poprzez Syna jest potężną prawicą Boga, która wyprowadza z otchłani. Jest to ta dłoń, która nie waha się by być zranioną, przebitą. Jest to ta dłoń, którą Jezus po zmartwychwstaniu pokazał swoim uczniom i pozwolił dotknąć Tomaszowi. Jest to ta dłoń, o której Bóg mówił przez Izajasza, że ma na niej wyryte imię każdego z nas.

  Bóg pierwszy podał rękę swojemu Synowi pogrążonemu w otchłani śmierci i wyprowadził z niej zwycięskiego Pasterza, który oddał życie za owce. Ręka Boga nie cofnęła się przed otchłanią, którą Izajasz nazwie kryjówką żmii. A modlitwa eucharystyczna podpowie, że w Jezusie Bóg wyciągnął ręką do grzeszników. Ręka Boga oznacza Jego zdolność uchwycenia człowieka w każdym położeniu, w każdej sytuacji życiowej. Nic nie jest poza Jego zasięgiem, Jego ręka nie jest zbyt krótka.

  W ciemnych dolinach wiary i zwątpienia, kiedy nie słyszymy nieraz Jego słowa, a wszystko wydaje się być bezsensowne pozostaje wiara moc Jego prawicy. Pozostaje ufność, że jesteśmy w ręku Dobrego Pasterza, zwycięskiego Pasterza, który nie pozwoli aby cokolwiek lub ktokolwiek wyrwał nas z Jego objęć. W Nim bowiem i z Nim nie zginiemy na wieki.

  Posted by ks. Sławek @ 10:18

Comments are closed.