Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Styczeń 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Po tym jak w ubiegłym tygodniu słuchalismy o nieprzyjęciu i niezrozumieniu Jezusa, w najbliższą niedzielę św. Marek prowadzi nas dalej w poznawaniu Zbawiciela. Sam Jezus opowiada dwie przypowieści, których sedno można zawrzeć w słowach:

  Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię.(..)
  Jest ono jak ziarnko gorczycy; gdy się je wsiewa w ziemię, jest najmniejsze ze wszystkich nasion na ziemi. (Mk 4,26nn)

  W przypowieściach tych Jezus opisuje swoje życie. To On jest tym królestwem, które przyszło już na ziemie. To Jezus jest ziarnem rzuconym przez Ojca w glebę tego świata, które niezależnie od tego czy jest przyjmowane czy nie samo z siebie wydaje plon. Jego moc nie zależy bowiem od ludzi, ale to moc samego Boga działająca w Nim.

  Druga przypowieść mówi nam jeszcze więcej. Jezus tym najmniejszym jest ziarnem. On stał się ostatnim i sługą wszystkich. Nikt się z Nim nie liczył, został zdradzony, upokorzony, niesłusznie skazany, wyśmiany i zabity. Jezus stał się ziarnem najmniejszym ze wszystkich, ale to właśnie z tego ziarna Bóg wzbudził wielkie drzewo, w którego cieniu mogą odpoczywać wszyscy utrudzeni.

  To odrzucenie Jezusa, które wydaje się porażką w oczach świata, jest nią tylko pozornie. Ostateczne zwycięstwo należy do tego Ziarna, które mocą Ducha Świętego objawi Moc Życia. To ono zakiełkowało i wychodząc z grobu stało się się nowym drzewem życia. Od tego momentu to co dla świata jest końcem i dramatem, dla wierzących jest pierwszym etapem nowego życia.

  Nie chodzi jednak o to, żeby szukać trudnych sytuacji. Życie samo niesie wydarzenia, które obalają nas na ziemię i sprawiają, że zaliczamy glebę. Jednak, jak pisze św. Paweł, we wszystkim tym odnosimy pełne zwycięstwo dzieki Temu, który nas umiłował.

  W twojej i mojej małości, w naszych porażkach, kryzysach, zawodach Bóg ma moc wzbudzić owoc życia, swoje Królestwo. To królestwo, które nie opiera się na naszej doskonałości, ale na przyjęciu Jego daru, na gotowości bycia ziarnem, na pewności, że ono wyda owoc, kiedy przyjdzie czas owocowania. To jest źródło chrześcijańskiej nadziei.

  Posted by ks. Sławek @ 19:34

Comments are closed.