Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
 • W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, dlatego liturgia tego dnia przenosi nas z synagogi w Kafarnaum, gdzie Jezus głosił swoją mowę eucharystyczną do Kany Galilejskiej. Tam jesteśmy zapraszani, aby wsłuchiwać się w głos Maryi, a ta mówi nam bardzo prosto:

  Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2,4)

  Słowa te wypowiada Maryja w momencie kryzysu, który przytrafił się weselnikom. Zdarzyło się coś, czego nie przewidzieli: skończyło się wino. Wówczas to właśnie Matka Jezusa zauważyła ten brak i – można powiedzieć – wbrew ludzkiej logice oddała całą sprawę w ręce Jezusa.

  O Jasnej Górze mówi się, że to miejsce, gdzie Polska zawsze była wolna i dlatego chciałbym w kluczu tej wolności spojrzeć na to słowo Maryi. W tym w co uczyniła wyraża się przede wszystkim jej wolność. Ta wolność, która polegała na tym, że nie brała na swoje barki trosk, które były ponad ją miarę. Była ona pokorna i wiedziała, że to co może uczynić to oddać wszystko w ręce Syna.

  Dziś zdaje się, że niewola, której doświadczamy jest niewolą własnych trosk. Ciągle biegamy, gonimy za różnymi sprawami, niepokoimy się. Wiele jednak z tych rzeczy, o które zabiegamy i które próbujmy załatwić przerasta nasze siły. Stąd bierze się niepokój, zwątpienie, strapienie. To one osaczają nas trzymając w niewoli i nie pozwalając prawdziwie żyć.

  Od Maryi, która w Jasnogórskim obrazie mówi do nas, aby czynić wszystko co powie Syn, aby Jemu oddać nasze troski i kryzysy czerpmy tą prawdziwą wolność ducha. Ta wolność rodzi się z głębokiego powierzenia swego życia Synowi, który jest Panem życia.

  Posted by ks. Sławek @ 17:20

Comments are closed.