Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Kwiecień 2019
N P W Ś C P S
« Mar    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
 • Jutro w Kościele przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych.Nie jest to dzień jakiejś nieokreślonej masy ludzi, nieznanego tłumu. To dzień, w którym dziękujemy Bogu za konkretnych ludzi, którzy żyli pośród nas. To dzień tych, którzy swoim życiem świadczyli o Bogu, a teraz wierzymy, że radują się Jego obecnością. Pewnym kluczem do przeżycia tego dnia jest słowo Jezusa z Ewangelii:

  Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni, którzy płaczą, albowiem oni będą pocieszeni. (Mt 5,3-4)

  Słowo to, jak całe błogosławieństwa są obietnicą Jezusa. Kontekst tej mowy pokazuje, że wokół Jezusa byli właśnie ci, którzy byli chorzy, słabi, smutni, znękani, prześladowani. On brał na siebie ich słabości, leczył, uzdrawiał, ale zrobił jeszcze coś o wiele ważniejszego: dał słowo obietnicy. Obietnica Pana zapowiada, że to wszystko co po ludzku jest trudne i niezrozumiałe, będzie przemienione. Ubodzy będą obdarowani, smutni pocieszeni, pragnący sprawiedliwości, pocieszeni… A to wszystko będzie dziełem Boga, nie człowieka.

  Właśnie dzień Wszystkich Świętych pokazuje nam, że ta obietnica nie jest bez pokrycia. Ona już się spełnia w konkretnych ludziach. Pierwsze czytanie z Apokalipsy otwiera przed nami skrawek nieba i ukazuje ten wielki tłum, który przeszedł przez ucisk, trud ziemskiej wędrówki, ale teraz raduje się szczęściem bez końca. Właśnie o tym przypomina nam dzisiejszy dzień. Obietnica spełnia się nieustannie! Każdego roku czcimy większe grono świętych, którzy mogą powiedzieć nam: „To prawda, obietnica Pana się spełniła”.

  Warto w tym dniu prosić świętych – tych kanonizowanych i tych zwykłych, których spotkaliśmy w naszym życiu – aby wypraszali nam głęboką wiarę w to, że obietnica błogosławieństw spełni się także w nas. To słowo i ta nadzieja może nadać sens temu wszystkiemu, co po ludzku nas przytłacza, przygniata i wydaje się nie do uniesienia… Ostatnie słowo nie należy do mroku cierpienia, ale to radości Pana!

  Posted by ks. Sławek @ 15:44

1 Comment to Uroczytość Wszystkich Świętych – Spełniona obietnica