Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Luty 2019
N P W Ś C P S
« Gru    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
 • Korynt to nie tylko nazwa starożytnego miasta. Im bardziej przyglądam się sytuacji tego greckiego centrum gospodarczego z początków nasze ery, tym bardziej Korynt staje się dla mnie jakimś symbolem. To przede wszystkim symbol współczesności! Czytając m.in. listy św. Pawła do Koryntian, uderzające zdaje się podobieństwo ludzi tam żyjących z mieszkańcami dzisiejszego świata: wielość informacji, zagubienie moralne i pośród tego wszystkiego ci nieliczni, którzy dają posłuch Ewangelii.Niech ten blog będzie pomocą tym wszystkim, którzy pośród wielości słów tego świata i mają pragnienie Słowa, niech pomaga tym, którzy wśród wielu pociągających propozycji współczesności są gotowi odpowiedzieć na propozycję osobowej więzi oferowanej przez Boga żywego.

  W początkowych wpisach będę chciał trochę przybliżyć sytuacje greckiego miasta próbując odnieść ją do naszego życia. Mam nadzieję, że wraz z czytelnikami uda nam się prowadzić rozmowy na wszystkie tematy, które niesie ze sobą dzisiejszy świat. Ostateczną odpowiedzią na każde pytanie jest bowiem Słowo – Jezus Chrystus żyjący pośród nas. Zapraszam do lektury!

  ks. Sławek Jeziorski

  Posted by ks. Sławek @ 15:25

2 komentarze to Na początek…

 • Drogi Księże Sławku,
  bardzo ciekawa i bardzo potrzebna strona. Analogia do Koryntu ze wszechmiar trafna.
  Przy okazji, jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za przemiły październikowy wieczór spędzony w Księdza towarzystwie w Rzymie. Dziękuję za wspólną pizzę i pokazanie tylu wspaniałych miejsc.
  Zyczę wytrwałości i sukcesów w pracy naukowej.

  Serdecznie pozdrawiam

  Szczęść Boże.

  Ryszard

 • Dziękuję również za waszą obecność i cieszę się, że mogłem spędzić z wami nieco czasu. Przesyłam także pozdrowienia i zapraszam: jeśli nie do Rzymu, to przynajmniej do Koryntu;) z Bogiem