Kategorie

Do nabycia

Małżeństwo. Wielka tajemnica

Podróż do wnętrza

okl Jeziorski - Historia pewnej milosci

Kalendarz

Marzec 2019
N P W Ś C P S
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Trzecia niedziela adwentu zwana jest niedzielą radości. Radość, do której nas zaprasza nie jest jednak tylko zwykłym, przyjemnym uczuciem, jakąś wesołością i beztroską. Jest to radość, która chce sięgnąć najtrudniejszych wydarzeń naszego „teraz”. Jej źródłem jest sam Chrystus, o którym Jan Chrzciciel powie:

  Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. (Łk 3,16)

  Na tego, który przychodzi wskazuje nie tylko Jan Chrzciciel, ale wszystkie teksty liturgiczne tej niedzieli. Mówią one o tym, że On jest już blisko, że już jest pośród swojego ludu. Do do zwrócenia swojej uwagi na Pana zaprasza nas niedzielna liturgia.

  Radość, tej niedzieli rodzi się stąd, że ten, który przychodzi i który jest blisko jest mocniejszy. Jan, który chrzci tylko wodą zapowiada Mocniejszego. On jest mocniejszy niż ludzkie słabości, ludzkie cierpienia i kryzysy. Radość chrześcijańska nie jest więc radością, która ignoruje realizm życia, nie jest radością, która rodzi się z chwili zapomnienia o problemach. Wręcz przeciwnie. To radość, która wchodzi w samo sedno tego, co ludzkie.

  Eucharystia, w której to słowo się spełnia jest właśnie tym wydarzeniem, w której Mocniejszy nadchodzi. Jego nadejście, Jego obecność jest życiem! Kto przyjmuje to życie, ten może doświadczać tej radości, o której mówi liturgia. Radości, której świat zrozumieć nie potrafi, bo jej źródło nie jest z tego świata.

  Posted by ks. Sławek @ 18:40

1 Comment to III Niedziela Adwentu – Radujcie się!

 • Czasem potrzeba całego życia aby to wszytko zrozumieć…..
  Pozdrawiam,